Wyładował agresję na witrynie sklepu

Region

Dramatycznie rozpoczął się poniedziałek dla sklepu medycznego przy ul. Kraszewskiego 34. Około godziny 9.00 niepozornie wyglądający 26-letni mężczyzna przy pomocy metalowego ulicznego kosza siłą próbował dostać się do środka. Ponieważ był agresywny, ekspedientka zamknęła przed nim drzwi. Policja zatrzymała Artura O. i przewiozła na obserwację do specjalistycznego szpitala w Tworkach.

Trudno wytłumaczyć dlaczego zatrzymany mężczyzna swoją agresję wyładował akurat na witrynie sklepu na ul. Kraszewskiego. Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż w chwili popełniania przestępstwa nie do końca był świadomy swoich czynów.

– 26-latek prawdopodobnie ma problemy natury psychiatrycznej. Zbadają to lekarze w tworkowskim szpitalu, do którego został przewieziony. Jedno jest pewne, nie była to próba włamania. Jego czyn kwalifikuje się jako uszkodzenie mienia.  Jest to przestępstwo za które grozi do dwóch lat więzienia i ścigane jest z oskarżenia – mówi Dorota Nowak, rzecznik pruszkowskiej policji.  

Dagmara Szymańska, ekspedientka sklepu do którego próbował się dostać Artur O. na długo zapamięta ten dzień. – Razem ze mną w środku była koleżanka. Byłyśmy przerażone z jaką furią mężczyzna atakował szklane drzwi. Bałyśmy się o swoje życie – opowiada.

Jeżeli biegli lekarze uznają, że mężczyzna w trakcie popełnienia czynu nie był w pełni świadomy tego co robi, to nie odpowie za to przed sądem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.