Wstrzymano prace związane z modernizacją stawu w Podkowie

Podkowa Leśna

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął o decyzję o zatrzymaniu prac związanych z odtworzeniem stawu w Podkowie Leśnej. W 2019 roku urząd gminy otrzymał pozwolenie na prowadzenie robót.

16 sierpnia 2019 roku Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zezwolenie na obudowę stawu. Miesiąc później, 17 września przedstawiciele stowarzyszenia Dentropolis wnieśli zażalenie. Po ponad roku, w poniedziałek 15 lutego do urzędu wpłynęła decyzja ministra uchylająca decyzję konserwatora zabytków. Przekazano ją do ponownego rozpatrzenia. Urząd w ciągu 14 dni może odwołać się od decyzji.

W środę 27 stycznia przeprowadzono kontrolę w parku objętym inwestycją. Urząd otrzymał polecenie w terminie do poniedziałku 15 marca zabezpieczenia terenu budowy stawu przed dostępem osób trzecich.

Zalecenia po przeprowadzonej kontroli dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wstrzymano prace związane z modernizacją stawu w Podkowie”

 1. Łukasz pisze:

  Chcemy dobrej zmiany w Podkowie!!! Tutaj nic się nie dzieje!!! Mamy dość!! Włodarze związanie z totalną opozycją, nic nie robią, są skłóceni ze sobą i rządem. Dlatego Podkowa na tym traci. Chcemy zmiany, jak w Pruszkowie na młodych!!!

  • Mieszkanka pisze:

   o, pod innym artykułem byłeś Grzegorzem, teraz Łukaszem? Ciekawe. Wyjdź najpierw w piwnicy i się rozejrzyj, bo chyba sporo cię ominęło. W Podkowie się nic nie dzieje? Dzieje się więcej niż za wszystkich poprzednich włodarzy razem wziętych

 2. Dr.Huckenbush pisze:

  Ktoś wie o co tam chodzi, bo to jakieś neverending story z tym stawem.

 3. Daniel pisze:

  Dentropolis – gratuluje im – najlepiej żadnych inwestycji nie robić – szkoda kasy. Później miasto musi się 3 lata sadzic ( bo sady nie działają ). I jeszcze zabezpieczać budowę przed wandalami.

  • mieszkanka pisze:

   Wystarczyłoby aby staw był rewitalizowany zgodnie z projektem który posiadał wszelkie pozwolenia. Niestety włodarz uznał, ze to się zmieni i tamto też i zlecił budowę po swoich zmianach na które nie miał pozwoleń a zaprzyjaźniona firma budowlana zrobiła wg wytycznych choć nie było pozwoleń. Nadzór budowlany też wstrzymał pracę z powodu niezgodności budowy z projektem budowlanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły