Wstrzymano prace związane z modernizacją stawu w Podkowie

Podkowa Leśna

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjął o decyzję o zatrzymaniu prac związanych z odtworzeniem stawu w Podkowie Leśnej. W 2019 roku urząd gminy otrzymał pozwolenie na prowadzenie robót.

16 sierpnia 2019 roku Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zezwolenie na obudowę stawu. Miesiąc później, 17 września przedstawiciele stowarzyszenia Dentropolis wnieśli zażalenie. Po ponad roku, w poniedziałek 15 lutego do urzędu wpłynęła decyzja ministra uchylająca decyzję konserwatora zabytków. Przekazano ją do ponownego rozpatrzenia. Urząd w ciągu 14 dni może odwołać się od decyzji.

W środę 27 stycznia przeprowadzono kontrolę w parku objętym inwestycją. Urząd otrzymał polecenie w terminie do poniedziałku 15 marca zabezpieczenia terenu budowy stawu przed dostępem osób trzecich.

Zalecenia po przeprowadzonej kontroli dostępne tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wstrzymano prace związane z modernizacją stawu w Podkowie”

  1. Dr.Huckenbush pisze:

    Ktoś wie o co tam chodzi, bo to jakieś neverending story z tym stawem.

  2. Daniel pisze:

    Dentropolis – gratuluje im – najlepiej żadnych inwestycji nie robić – szkoda kasy. Później miasto musi się 3 lata sadzic ( bo sady nie działają ). I jeszcze zabezpieczać budowę przed wandalami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły