W niedzielę zakupów nie zrobisz

Region

Jeśli planowaliście wypad na zakupy w niedzielę to nic z tego. Jutro zakupów nie zrobicie

Od marca zaczęły obowiązywać przepisy o ograniczeniu handlu w niedzielę. W praktyce oznacza to, że galerie handlowe, supermarkety w wybrane niedziele będą zamknięte. Skończą się zatem niedzielne wypady po coś „na ząb” do najbliższego spożywczaka. A jeśli planowaliście zakupy w galerii handlowej w na bliższą niedzielę, to lepiej przeorganizujcie sobie kalendarz. 

Wiele dużych marketów i dyskontów postanowiło jednak zadbać o to by klienci mogli zrobić wygodne zakupy wcześniej, dlatego w wybrane dni niektóre sklepy będą pracować dłużej. Dodatkową pomocą ma być zwiększenie obsady pracowników w godzinach „szczytu” zakupowego. 

Zakaz handlu nie obejmuje jednak wszystkich. W niedziele czynne będą restauracje, stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie. Zakaz handlu nie obejmuje również kiosków. Osiedlowe sklepy spożywcze mogą być otwarte pod warunkiem, że sklep nie należy do sieci franczyzowej, a za ladą stanie sam właściciel. 

Sklepy będą zamknięte w następujące niedziele
– 18 marca,
– 1, 8, 15, 22 kwietnia,
– 13 i 20 maja,
– 10 i 17 czerwca,
– 8, 15, 22 lipca,
– 12 i 19 sierpnia,
– 9, 16, 23 września,
– 14 i 21 października,
– 11 i 18 listopada, 
– 9 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.