Uwaga na dziki

Milanówek

W Milanówku coraz częściej można spotkać dziki. W ostatnim czasie widziano je w kilku miejscach na terenie miasta-ogrodu. Strażnicy miejscy przypominają – Dokarmianie dzików jest złą praktyką.

Milanówek to miasto-ogród, w którym nie brakuje terenów zielonych. Nie dziwi więc fakt, że można spotkać tu dziki. Zwierzęta te w poszukiwaniu pożywienia potrafią podejść bardzo blisko domów. Czego szukają? Głównie żołędzi, ale zadowolą się też resztkami jedzenia, które mogą znaleźć w… śmietniku. — Dokarmianie dzików jest złą praktyką, ponieważ rozleniwione przez ludzi zwierzęta mogą mieć problemy ze zdobyciem jedzenia w naturalnym środowisku – zaznaczają strażnicy miejscy z Milanówka. — W ostatnim czasie funkcjonariusze straży miejskiej potwierdzili obecność dzików w rejonie ulic Na Skraju, Bliska, Plantowa oraz granicy z Grodziskiem Mazowieckim – dodają.

Jeśli mieszkańcy zauważą dziki poza lasem, które nie mogą lub nie chcą opuścić miejsca życia człowieka, powinni zgłosić taką interwencję do Straży Miejskiej. Na miejsce przyjedzie patrol, który oceni sytuację i w razie potrzeby zostanie zadysponowany wyspecjalizowany łowczy.

Co zrobić gdy na swojej drodze spotkamy dzika? Oto kilka wskazówek.
Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Jeśli zwierzę Cię nie dostrzegło – spokojnie się wycofaj,
Nie podchodź do zwierzęcia,
Nie wolno łapać dzika, szczuć psem czy zapędzać w miejsca, z których nie ma ucieczki. Zdenerwowane zwierzę z pewnością zaatakuje!
Aby przepłoszyć zwierzę z dalszej odległości należy głośno tupać i szybko machać rękami. W żadnym wypadku nie wolno gonić dzika,

W sytuacji, gdy dziki pojawiają się w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych należy poinformować Straż Miejską (tel. 986, 22 724 80 45)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Uwaga na dziki”

 1. Fred pisze:

  Debilni mysliwi przestanądo nich strzelac to nie będą uciekac z lasu od siebie!

 2. Mck pisze:

  Kawał dobrego mięcha po lesie łazi, ale opakowanie ma zdecydowanie nieatrakcyjne.
  Jesli napotka się dzika, to nie należy tupać, machać, skakać, tylko się czym prędzej oddalić.

 3. Pat pisze:

  Pierwsza podstawowa zasada – jeżeli dzik staje w poprzek na twojej drodze zatrzymaj się i nic nie rób – zapewne przepuszcza lub ochrania młode. Jak zejdzie z drogi odczekaj chwilę i możesz dalej iść.

 4. Staruszek pisze:

  Kiedy dziki zostaną ZLIKWIDOWANE, a nie przeganiane do sąsiada. Trzeba być idiotą , by radzić machanie rękami i tupanie. Czy trzeba czekać na poranienie ludzi, dzieci ? Co straż miejska zrobi dzikowi – napewno wlepi mandat.

 5. Wacek pisze:

  Przypominam. Przed spożyciem trzeba dać mięso do zbadania na włosienicę.

 6. Renifer lopez pisze:

  Jak spotkam cwaniaczka to zaproszę go do lodówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły