Urząd miasta planuje remont placu zabaw w Piastowie

Piastów

Magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę, który przeprowadzi remont istniejącego placu zabaw przy ul. P. Wysockiego i ul. E. Orzeszkowej w Piastowie. Niebawem ruszą prace.

Urząd miasta szuka wykonawcy, który przeprowadzi remont istniejącego placu zabaw przy ul. P. Wysockiego i ul. E. Orzeszkowej w Piastowie. Prace będą realizowane w ramach zadania „Rewitalizacja placów zabaw i terenów rekreacyjno – sportowych”.

Na placu zabaw przy ul. E. Orzeszkowej przyszły wykonawca w ramach powierzonych prac dokona rozbiórki istniejącej nawierzchni z płyt gumowych. W jej miejscu pojawi się nawierzchnia poliuretanowa oraz bezpieczna piaskowa.

Przyszły wykonawca wyremontuje urządzenia zabawkowe m.in. huśtawki, karuzele, bujak, domek i lokomotywę. W piaskownicy wymieniony będzie piasek. Robotnicy zamontują na terenie placu zabaw urządzenia zabawkowe elementy małej architektury m.in.: ławki i kosze na śmieci.

Wykonawca zabezpieczy rosnące drzewa na czas prowadzonych prac. Na terenie placu zabaw tuż po ukończeniu plac budowlanych robotnicy posieją trawę.

Na placu zabaw przy ul. P. Wysockiego wykonawca dokona rozbiórki istniejącej nawierzchni z płyt gumowych. Na jej miejscu pojawi się nawierzchnia poliuretanowa. Robotnicy zdemontują zestaw siłowni plenerowej. Wykonawca rozmontuje urządzenia zabawkowe m.in. karuzelę, huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie i ściankę wspinaczkową. Na placu zabaw robotnicy zamontują urządzenia siłowni plenerowej m.in. koła tai, twister, orbitrek, wahadło, biegacz, poręcze do podciągania. Na terenie objętym inwestycją pojawi się ogrodzenie panelowe siłowni plenerowej wraz z furtką. Wykonawca będzie odpowiedzialny za konserwację i ponowny montaż istniejących urządzeń zabawkowych m.in. lokomotywy, huśtawek, bujaków, karuzeli, piaskownicy, zestawu zjeżdżalni i ściany wspinaczkowej. Na terenie placu zabaw pojawią się elementy małej architektury m.in.: ławki, stoliki piknikowe i do gry w szachy oraz kosze na śmieci. Po przeprowadzonych pracach budowlanych robotnicy posadzą krzewy.

Przyszły wykonawca będzie miał na realizację zadania 3 miesiące od momentu podpisania umowy.

Urząd miasta w Piastowie planuje przeznaczyć na inwestycję 400 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Urząd miasta planuje remont placu zabaw w Piastowie”

 1. Sylwia pisze:

  Wybudujcie jakiś nowy plac zabaw- np na miejscu gdzie hotel mają robaczki ( ulica 11- Listopada). Niesamowicie dużo miejsca, które jest idealne pod taką inwestycję a zamiast tego zrobiliście hotel dla robaczków. Już nie wspomnę, że ten teren jest przez miasto zaniedbany i ten cały hotelik ginie w tym gąszczu. Dzieci bawią się na siłowni bo nie mają gdzie… To jest wstyd aby takie miasto nie miało chociaż jednej porządnej inwestycji dla dzieci. Park, który znajduje się w pobliżu UM powinien być wizytówką miasta. To jest wstyd aby rodziny z dziećmi jeździły do sąsiednich miejscowości w celu zapewnienia atrakcji dzieciom. Sam spacer po parku jest mało przyjemny – krzywe chodniki, brudne ławki …wstyd miasto Piastów. Kazdy ze znajomych lub gdy ktoś pyta o zamieszkanie w Piastowie z dziećmi – odradzam – jedno z gorszych miast.

 2. PP pisze:

  Termin wykonania, to 3 miesiące od daty podpisania umowy, więc pewnie pracę będą prowadzone od czerwca do sierpnia. Akurat w najbardziej potrzebnym okresie wakacyjnym, gdzie obłożenie jest największe.

 3. Ja pisze:

  Tężni to się nie doprosimy na osiedlu gdzie nic nie ma oprocz zaniedbań i śmierci.!!!!!Chyba ,że będzie zbiórka społeczna albo wybory za pasem .komu mają służyć takie parki czy skwerki ????? Chyba tylko psiażą.????bo spacer emerytow wśród szalejacych na rowerach ,hulajnogach i rolkach to strach i ryzyko !czy władza nie myśli??czy myślenie to boli.??

 4. Grzegorz pisze:

  Czy przetarg nie powinien być przeprowadzony wcześniej, a prace powinny być zakończone do końca maja?

 5. Hi pisze:

  A może władza zrobi nareszcie społeczny ogród dla emerytów.Przykład jak Anglicy dbają o swoich seniorów.

 6. Gość pisze:

  Oby nie takie dziadostwo zrobili jak przy Sowińskiego za wielkie pieniądze.tu jest wychodek dla psów a nie dla uciech dzieci i dorosłych. Wczoraj rano naliczylam 12 psów.

 7. Dr. Huckenbush pisze:

  Pruszków wszystkie swoje place zabaw zmodernizował. Są większe niż były, mają nowe zabawki i podłoże. Piastów jak zawsze na szarym końcu.

 8. Anonim pisze:

  ulice po zimie zaczną naprawiać w sierpniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły