Umowa podpisana na innowacyjne rozwiązania mobilne

Region

Wartość całego projektu to blisko 56,5 mln zł, został on przygotowany przez m. st. Warszawa w partnerstwie z gminami należącymi do metropolii warszawskiej. 19 października umowę dotycząca realizacji tego celu podpisali wicemarszałek i zastępca prezydenta stolicy.

– To bardzo ciekawy projekt – innowacyjny i bardzo potrzebny. Dzięki niemu nie tylko mieszkańcy, ale również turyści będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań, które udostępnią im wprowadzane aplikacje. To z pewnością ułatwi nie tylko znalezienie miejsca parkingowego, ale też pozwoli uzyskać informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych czy poznać stopień zanieczyszczenia powietrza – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Projekt realizowany będzie na terenie 26 gmin podwarszawskich, w tym m.in. Milanówka, Piastowa, Podkowy Leśnej, Pruszkowa. Jego celem jest upowszechnianie nowoczesnych technologii informacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym osób z dysfunkcjami wzroku. Ponadto projekt ma ułatwić mieszkańcom oraz turystom poruszanie się po metropolii warszawskiej.

W ramach inwestycji zostaną zainstalowane sensory i nadajniki oraz stworzone bezpłatne mobilne aplikacje dostępne dla wszystkich potencjalnych użytkowników.

 – Bardzo się cieszę, że realizujemy kolejny projekt przygotowywany i wdrażany wraz z gminami metropolii warszawskiej – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Efektem tej współpracy będą funkcjonalne aplikacje

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.