Umowa na rozbudowę szkoły w Żółwinie podpisana

Brwinów

Gmina Brwinów podpisała umowę z wykonawcą, który zajmie się rozbudową szkoły w Żółwinie. Prace mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku.

Na początku lutego na łamach WPR24.pl informowaliśmy, że brwinowski urząd gminy za najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę szkoły w Żółwinie uznał tę, która opiewała na niespełna 5 mln zł. Niedługo potem okazało się, ze odwołanie od rozstrzygnięcia złożyła jedna z firm, której propozycja została odrzucona.

Finalnie za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Izolbud, która wyceniła swoje usługi na ponad 5,7 mln zł.

W poniedziałek 9 marca 2020 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz prezes firmy Izolbud Justyn Kwietniak podpisali umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Żółwinie. – Planujemy, że na czas rozbudowy szkoły uczniów klas 0-3 przeniesiemy do budynku nowego przedszkola. Ze względu na hałas od budowy oraz by opróżnić tę część budynku szkoły, w którą będzie ingerowała budowa nowego skrzydła, a także by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, zabierając je z sąsiedztwa placu budowy – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

W nowym skrzydle szkoły znajdzie się m.in. sześć sal lekcyjnych, stołówka i świetlica dla dzieci młodszych. Prace budowlane mają zakończyć się w lipcu 2021 roku, tak aby uczniowie od września mogli korzystać z rozbudowanej szkoły.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Umowa na rozbudowę szkoły w Żółwinie podpisana”

 1. Idol pisze:

  A ego burmistrza znowu rozdymane. Popatrzcie na zdiecie

 2. Piter pisze:

  Budujcie, budujcie, wydawajcie pieniądze na szkoły, przedszkola, place zabaw … idzie niż i to wszystko będzie stało … puste. A pieniędzy potrzebnych na seniorów za 10-20 lat ni będzie.

 3. SARS pisze:

  Dobudują skrzydło dla dzieci z koronawirusem.

  • Kkk pisze:

   Dwa tygodnie temu może byłoby by to śmieszne ale teraz jak ludzie zaczynają umierać to żarty się skończyły.

   • Kkk Sraakk pisze:

    Śmieszne to jest to, że dwa tygodnie temu NIKT NIC nie robił.
    Teraz mamy tylko pokłosie tej głupoty i elo januszku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły