Umowa na nowe biletomaty podpisana

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa podpisała umowę na dostawę nowych biletomatów na swoim szlaku. W ciągu czterech miesięcy urządzenia powinny zacząć działać.

O biletomatach na linii „wukadki” pisaliśmy wielokrotnie i nie były to pochwały. Maszyny często psuły się, niepoprawnie wydawały bilety lub resztę. Przez długi czas były zmorą pasażerów. Nadzieja na poprawę tej sytuacji odżyła pod koniec ubiegłego roku wraz z ogłoszeniem przetargu na dostarczenie nowych urządzeń.

W grudniu WKD dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty. Teraz w końcu sfinalizowano umowę w tej sprawie. – Umowa na świadczenie usługi sprzedaży biletów za pośrednictwem automatów biletowych na linii WKD została podpisana z wykonawcą ASEC S.A. z siedzibą w Krakowie, w dniu 31 stycznia. Rozpoczęcie świadczenia usługi za pomocą dostarczonych automatów biletowych powinno nastąpić w terminie nie dłuższym niż cztery miesiące od dnia podpisania umowy – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Firma z Krakowa dostarczy 30 fabrycznie nowych biletomatów. W automatach kupimy wszystkie rodzaje biletów z oferty WKD, a w maszynach, które pojawią się na odcinku Warszawa Śródmieście-Opacz przewoźnik dopuszcza też sprzedaż biletów ZTM. Co istotne, maszyny będą kodować i ładować bilety na kartach zbliżeniowych. Płatności dokonamy gotówką, kartą lub blikiem. Transakcji dokonamy wybierając jeden z pięciu języków operacyjnych (polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński).

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Umowa na nowe biletomaty podpisana”

 1. kontroler biletów pisze:

  Kiedy będzie wspólny bilet na całą II strefę?

 2. Anonim pisze:

  Czy według zapowiedzi Wójta Michałowic będą dostępne oddzielne bilety dla mieszkańców gminy Michałowice?

 3. Anonim pisze:

  Czy biletomaty będą przyjmować banknoty czy tylko bilon? Fajnie byłoby włożyć np. 20 złotych i móc kupić bilet.

 4. File pisze:

  A po co ukraiński ?

 5. Podróżny pisze:

  Czy biletomaty dalej będą okradać ludzi?

 6. Anonim pisze:

  Oczywiście nowe biletomaty nie będą kompatybilne z biletomatami ZTM?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły