Udostępniono przejście pod torami w Milanówku

Milanówek

Dobra informacja dla mieszkańców Milanówka. Od teraz można przedostać się z jednej strony miasta na drugą przy pomocy tunelu pod torami PKP. Choć trzeba mieć na uwadze, że remont jeszcze się nie zakończył...

Przejście od strony ul. Krakowskiej zostało zamknięte w maju 2017 roku. Dostanie się na peron było możliwe tylko od ul. Warszawskiej. Zamknięcie tak ważnej dla Milanówka przeprawy wiązało się z niemałymi utrudnieniami. Aby przedostać się na drugą stronę miasta mieszkańcy musieli skorzystać z wiaduktu lub z kładki, która też przez długi czas była zamknięta.

W końcu nadszedł długo oczekiwany moment, gdy przejście zostało otwarte. – Jak poinformował nas wykonawca, mimo tego, że remont dworca się nie zakończył, tunel ostatecznie został udostępniony – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. – Od kilku miesięcy zabiegaliśmy o przyspieszenie prac, jak widać, są tego efekty. Nie oznacza to, że prace z nim związane są zakończone. W kolejnych tygodniach mają być otwierane wejścia na perony. Cieszę się, że trwająca tak długo uciążliwość, wreszcie przechodzi do historii. Na pewno ważnym elementem była tu współpraca stron i dobra wola nas, miasta w pracach związanych z kolektorem odwadniającym dworzec. Bez tego, do dzisiaj tunel byłby zamknięty – wyjaśnia.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że podobne przejście pod torami PKP w Pruszkowie zostało wymazane farbą. Nie inaczej niestety jest w Milanówku. Tutaj również ściany tunelu „zdobi” graffiti. – Tunel jeszcze przed otwarciem został pomalowany sprayami, a spontaniczne graffiti nie upiększają tego miejsca. Szanujmy to co jest naszym wspólnym dobrem i przyjmijmy wszyscy jako mieszkańcy postawę zerowej tolerancji dla niszczenia mienia. Taki tunel to również wizytówka Milanówka. „Upiększony” bazgrołami, nie wystawia nam dobrego świadectwa – komentuje Remiszewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Udostępniono przejście pod torami w Milanówku”

 1. Anonim pisze:

  Tyle czasu i zrobili bubel.Nadal wiaduktem trzeba będzie się przedostawać na drugą stronę

 2. Oburzona pisze:

  W przejściu w Milanówku nie ma szyn ani pochylni! Ciekawa jestem jak matki czy babcie z wózkami,miseczkami czy rowerami mają przechodzić. Jedna winda nie wystarczy.

 3. Gosc pisze:

  W Pruszkowie ktoś otworzył i się przechodzi. Nie widzę tam jednak żeby ktoś coś robił. Minął rok

 4. Karol pisze:

  Sukces na miarę lodowania na księżycu.

 5. Anonim pisze:

  Partacze, nie wykonawcy. Mają już ponad rok opóźnienia.

 6. Gościówna pisze:

  A kiedy w Pruszkowie?

  • Huehue pisze:

   W pruszkowie juz dawno mozna śmigać, tylko trzeba uważać na zwisające kable, no i po zmroku ciemno troche 🙂

  • Wilku Starszy pisze:

   Obywatelskie otwarcie juz bylo. Wchodzi sie na wlasna odpowiedzialnosc ale jest spoko.

 7. Luna pisze:

  CIEKAWA JESTEM CZY TE „NOWE” PRZEJŚCIA ZOSTANĄ UMYTE PRZED ICH OFICJALNYM ODDANIEM DO UŻYTKU ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły