Testy na prawo jazdy będą trudniejsze

Region

Od lutego 2012 będą obowiązywały nowe testy na prawo jazdy, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad rozporządzeniem, które ma odmienić egzamin teoretyczny na prawo jazdy. W nowym teście egzaminowany ma błyskawicznie odpowiadać na pytania, gdy zaczną się one pojawiać jedno po drugim, a statyczne obrazki i zdjęcia zastąpi komputerowa animacja. Ma to wyuczyć u przyszłych kierowców, szybsze reakcje na drodze.

Według pracowników ministerstwa, kierowca na drodze decyzje musi podejmować błyskawicznie, a na teście teoretycznym może się zastanawiać nawet 25 minut. Obecnie egzamin teoretyczny wygląda tak, że zamiast uczyć się znaków i przepisów drogowych, kursanci uczą się na pamięć odpowiedzi testowych.

Luty 2012 to koniec statycznych testów, które kompletnie nie odzwierciedlają warunków panujących na drodze, a początek nowych, które zdaniem Ministerstwa Infrastruktury zwiększą bezpieczeństwo drogowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.