Szybszy internet zawita do Milanówka?

Milanówek

Bez internetu ani rusz. W dzisiejszych czasach dostęp do sieci jest powszechny, jednak nie wszyscy mogą w pełni z niej korzystać. W Milanówku podjęto kroki w celu zwiększania dostępu do szybkiego internetu.

Z pewnością to dobra informacja dla mieszkańców, którzy narzekali na problemy z internetem. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja zmieni się na lepsze. – Mieszkańcy Milanówka wielokrotnie zwracali się do mnie o interwencję w sprawie problemów z szybkością działania internetu na terenie miasta. Wielu milanowian pracuje w domach, uczy się lub prowadzi tu swoją działalność, których głównym narzędziem pracy jest komputer i internet. Niestety przy zakupie wybranego pakietu u usługodawcy otrzymywane parametry dostępu do sieci są znacznie zaniżone w porównaniu do deklarowanych przy podpisywaniu umowy. Wynika to z istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Milanówka – przedstawia Wiesława Kwiatkowska, burmistrz miasta.

Jednak na rozwój infrastruktury światłowodowej trzeba będzie poczekać. Obecnie załatwiane są sprawy formalne. – Jesteśmy obecnie na etapie podpisywania porozumienia w sprawie realizacji pilotażowego projektu budowy sieci światłowodowej na terenie miasta uwzględniającej dostęp większości gospodarstw zarówno w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Cała inwestycja zostanie pokryta ze środków firmy wykonującej infrastrukturę światłowodową –  informuje burmistrz Milanówka.

Burmistrz deklaruje pełne wsparcie dla projektu. – Zamierzam objąć tę inwestycję  honorowym patronatem oraz udzielić możliwego wsparcia na etapie przygotowania projektów budowlanych  oraz w zakresie działań informacyjnych i komunikacyjnych z mieszkańcami dotyczących przygotowania i realizacji projektu. O dalszych działaniach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco – zapewnia Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.