Świetlica w Kaniach nabiera kształtu

Brwinów

Przy ul. Piłsudskiego w Kaniach powstaje gminna świetlica. Prace budowlane postępują w zawrotnym tempie, choć obiekt ma być gotowy dopiero za rok.

Świetlica w Kaniach będzie pierwszym tego typu obiektem w tej miejscowości. Do tej pory mieszkańcy korzystali z gościnności sąsiednich Otrębus i świetlicy przy ul. Krótkiej. W tym roku udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę świetlicy, a roboty postępują bardzo szybko. – Prace budowlane rozpoczęły się na początku maja br. i postępują zgodnie z harmonogramem. W piątek 11 września montowano wiązary dachowe. Planujemy oddanie tej świetlicy do użytkowania we wrześniu 2021 roku – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Budynek powstaje przy ul. Piłsudskiego na działce o powierzchni 3 tys. metrów kw. To atrakcyjna lokalizacja w pobliżu trasy 719, vis a vis sklepu spożywczego. Będzie to obiekt dwukondygnacyjny o współczesnej formie i pełnej infrastrukturze. Wzdłuż dojazdu pojawi się 18 miejsc postojowych, a na działce także wiata rowerowa, placyk z ławkami, plac zabaw i siłownia plenerowa. Nie zabraknie oczywiście zieleni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Świetlica w Kaniach nabiera kształtu”

 1. Mieszkaniec Kań Helenowskich pisze:

  A czy można poprosić Panów Włodarzy Gminy Brwinów z Panem Burmistrzem na czele o poprawę jakości dróg w Kaniach Helenowskich ? Niektóre z nich nadają się jedynie na odcinki specjalne zawodów off roadowych z przeznaczeniem dla samochodów terenowych. Np ul. Słoneczna. Połatana tak, że więcej na niej łatek niż jednolitego asfaltu. Może czas byłoby pomyśleć o nakładce na całej długości drogi od WKD Kanie do zakrętu (ul. Dunina). Po drugie ul. Chopina. Kolejny „ser szwajcarski z dziurami”. Ponadto można by pomyśleć o mini rondzie na skrzyżowaniu dróg Natalińska i Polna w Otrębusach. Rano nie da się normalnie włączyć do ruchu z powodu korków i każdy lewoskręt jest niebezpieczny. Pozatym jest tam kiepska widoczność aut często pędzących od trasy 719 w kierunku WKD Otrębusy. Może tam kiedyś dojść do poważnego wypadku (oby nie).
  Kolejną sprawą jest konieczność ustawianie co jakiś czas radaru pomiaru prędkości na ul. Piaseckiego przy szkole podstawowej. Często przekraczana tam jest obowiązująca prędkość (30 km/h) a przecież tam jest pełno dzieci… Sam dziś byłem świadkiem jak jegomość w „supersportowym” bolidzie z 4 rurami wyprzedził 3 samochody pod rząd o godzinie 7:55 gdzie co chwila na drogę wychodzą rodzice z dziećmi. I napewno nie jechał 30 km/h. Swoją drogą pozdrawiam tego niemyślącego człowieka (delikatnie powiedziawszy)
  Na ul. Polnej z kolei często parkują samochody niszcząc bardzo ładne pasy zieleni powstałe przy ścieżce rowerowej. Proszę o przeanalizowanie możliwości ustawienia zakazu zatrzymywania się po stronie ścieżki rowerowej. Ponadto samochody czasami wjeżdżają kołami na ścieżkę i rowery nie mogą swobodnie przejechać nie mówiąc już o wyminięciu się.
  Dziękuję i czekam na efekty.

  • Joe pisze:

   Bo gdyby zamiast corocznego upychania smoły gumowcem, za te same pieniądze sukcesywnie remontowano by porządnie krótsze odcinki, nie było by tego problemu. Każda taka pseudo-naprawa, to pełno krzywych łat i pominiętych dziur, w których po zimie można sadzić kwiaty.

   • MichałS pisze:

    Tak, i gdyby tak robiono, to by wystarczyło pieniędzy na max 1 drogę, czyli czekalibyśmy jakieś 50-100lat na remont/przebudowę.
    A tak jest remotowane rzędu 10 ulic w Kaniach rocznie.
    Mówił o tym burmistrz obszernie na corocznym spotkaniu w Kaniach 15 września. Warto bywać.

    • mieszkanka pisze:

     Przepraszam ale jakich 10 ulic bo ja zauważyłam jedną ul. Radosną i na tym koniec A ul. Piłsudskiego która notoryczne jest zalewana przy opadach deszczu już od kilku lat i nic cisza A jeszcze jedno ścieżka rowerowa na ul. Piłsudskiego już do naprawy w kilku miejscach. Brak jest inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach wiele dzieci z Kań jeździ rowerami do szkoły w otrębusach może należy pomyśleć o ścieżce rowerowej przy torach WKD.

     • none pisze:

      Odnośnie ścieżki rowerowej – to nie tak dawno była petycja do WKD o zbudowanie kładki na Zimną Wodą, żeby nie trzeba było korzystać z mostka kolejowego. I co dalej? Może warto byłoby dowiedzieć się, na jakim etapie jest ta sprawa? Czy WKD w ogóle się tym tematem zajęła, czy olała go kompletnie?

     • Kanie na planie pisze:

      Popieram.
      A jeszcze chcialbym wiedzieć do co w tej świetlicy będzie się działo / odbywało. Mam nadzieję że nie spotkania klubów radnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły