Strażacy zyskają nowy samochód

Żółwin

Prawdopodobnie za kilka miesięcy strażacy z Żółwina będą mogli korzystać z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na jego zakup.

W OSP Żółwin szykują się spore zmiany. Trwa remont strażnicy, którego przeprowadzenie stało się koniecznością wobec złego stanu budynku. Pojawi się nowy garaż, a także pomieszczenia gospodarcze. Uporządkowany zostanie teren wokół strażnicy. Pojawiły się nadzieje, że jednostkę spotka jeszcze jedna niespodzianka. Mówiło się o zakupie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Gmina Brwinów starała się o środki zewnętrzne na ten cel. Wysiłki okazały się skuteczne. – W maju pozyskaliśmy 190 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego. Następnie otrzymaliśmy dotację celową z województwa mazowieckiego. Jej kwota opiewa na 100 tys. zł – przedstawia Katarzyna Lewandowska z brwinowskiego urzędu.

Jednak to nie wszystkie środki, które udało się pozyskać. Strażacy z Żółwina otrzymali 150 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W końcu gmina Brwinów postanowiła ogłosić przetarg na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4. Brwinowski magistrat czeka na oferty do 11 lipca. Zgodnie z postępowaniem przetargowym, samochód powinien trafić do jednostki do 30 września br.

Obecnie OSP Żółwin ma w dyspozycji trzy pojazdy. W tym gronie jest 30-letni Star, który w związku z planowanym zakupem nowego samochodu prawdopodobnie zostanie przekazany innej jednostce.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.