Zawodnik z Grodziska pokonał legendę

Tenis Stołowy

Daniel Górak jest obecnie jednym z najlepszych polskich zawodników. Tenisista jest liderem Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która rywalizuje o mistrzostwo Polski. Górak miał okazję zmierzyć się z jednym z najlepszych polskich tenisistów stołowych – Lucjanem Błaszczykiem.

Obaj panowie spotkali się już nie raz, jednak tym razem nie były to zmagania w lidze. Górak i Błaszczyk uczcili pamięć legendarnego Andrzeja Grubby. W tym roku minie dziesiąta rocznica śmierci wybitnego tenisisty stołowego. Grubba w 1984 roku został wybrany najlepszym sportowcem kraju w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Był multimedalistą mistrzostw świata i Europy. W 2014 roku zainaugurowano imprezę ku pamięci legendy – Grubba Polish Champions.

 

Nie był to jednorazowy pomysł. W tym roku impreza również miała swoją odsłonę – w dniach 15-17 maja zawody rozegrano w warszawskim Blue City. Prawdziwą wisienką na torcie był występ Daniela Góraka i Lucjana Błaszczyka. Mecz miał luźny charakter, choć obaj zawodnicy starali się dostarczyć widzom efektownych wrażeń. Nie brakowało trików i ciekawych wymian. Ostatecznie po pięciu setach lepszy okazał się Górak.

 

Drugie miejsce w rywalizacji „szkółek” zajął Jakub Krajewski z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który w finale przegrał z Jakubem Bielickim z Dekorglassu Działdowo. Tak jak i rok temu w rywalizacji gwiazd triumfował Jean-Michel Saive.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.