Pogoń zwycięża, Znicz wysoko przegrywa

Obie drużyny w miniony weekend walczyły o przełamanie złej passy. Udało się to tylko piłkarzom z Grodziska Mazowieckiego. Znicz przegrał u siebie aż 0:6 z Widzewem Łódź.

Walcząca o wydostanie się ze strefy spadkowej trzecioligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki zaprezentowała się w naprawdę dobrym stylu, wygrywając 3:1 z drużyną Znicza Biała Piska. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej mogliśmy oglądać festiwal celnych strzałów. W 53. minucie gola dla gospodarzy zdobył Damian Jaroń. Dwie minuty później był już remis 1:1, a punkt dla gości wywalczył kapitan Znicza Jacek Dzienis. Dorobek Pogoni powiększyli w 62. minucie Patryk Szymański i w 84 minucie Michał Strzałkowski.

– Można z pełną świadomością powiedzieć że spotkanie którego byliśmy świadkami byłą świetną wizytówką 3 ligi. W spotkaniu nie brakowało niczego: emocji, dramaturgi, bramek i wrażeń sportowych które zaspokoiły by nawet najwybredniejszego obserwatora. Najważniejsze jednak że po 90 minutach to my możemy cieszyć się z wygranej. Wygranej która pozwoliła nam wydostać się ze strefy spadkowej! Brawo Panowie!!! – cieszą się przedstawiciele klubu.

Niestety, o takiej radości w Pruszkowie nie ma mowy. W niedzielnym spotkaniu Znicz wysoko przegrał z Widzewem Łódź. I to w nie najlepszym stylu. Od 25 minuty pruszkowscy piłkarze grali z osłabionym składzie po czerwonej kartce Marcina Bochenka. Pod koniec pierwszej połowy bramkę dla gości zdobył Adam Radwański. Wynik na korzyść Widzewa podwyższyli Daniel Tanzyna (49′), Maciej Robak (59′ i 85′), Rafał Wolsztyński (66′) i Christopher Mandiangu (74′).

Kolejny mecz żółto-czerwoni rozegrają w niedzielę, 17 listopada. Na własnym boisku podejmą GKS Katowice. Początek o godz. 13.05.

Pogoń następny mecz rozegra w niedzielę, 17 listopada. O godz. 16.00 na wyjeździe zmierzy się z Ruchem Wysokie Mazowieckie.