Medale karateków UKS Sparta

Sporty Walki

Cztery medale w prestiżowych turniejach wywalczyli karatecy UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Tytuł mistrza Polski zdobył Dominik Parol, który przygotowuje się do mistrzostw Europy w Tbilisi.

Do Chełma pojechał tylko jeden reprezentant grodziskiego klubu UKS Sparta. Dominik Parol w mistrzostwach Polski seniorów w kategorii 70kg pokazał klasę. Nie bez kozery obserwatorzy wyrażają na jego temat same pochlebstwa. Parol zaimponował po raz kolejny i zdominował rywalizację w 70kg. Do Grodziska wraca ze złotym medalem, ale najważniejszą imprezą dla karateki są majowe mistrzostwa Europy.

W Kobierzycach rywalizowano w Międzynarodowym Turnieju ShinKyokushin. Prawie 600 zawodników to pokaźna liczba. W stawce pojawili się karatecy z Austrii, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski. 

Dorobek grodziskiej ekipy to trzy medale. Na pierwszym miejscu podium stanęła Paulina Jarczyk, która nie dała rywalkom żadnych szans i wszystkie walki rozstrzygnęła przed czasem. Michał Żukowski sięgnął po srebro, a Tomasz Żyliński wywalczył brąz. Dla tego ostatniego był to debiut w zawodach tej rangi, więc sukces cieszy podwójnie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.