Lepiej na wyjazdach

Tenis Stołowy

GLKS Scania Nadarzyn po trzech ligowych spotkaniach ma na swoim koncie cztery punkty. Dotychczas zespół wygrywa tylko na wyjeździe.

We własnej hali nadarzynianki miały okazję grać tylko raz. Bebetto AZD AJD Częstochowa ma dobry początek sezonu. Trzy spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść i jest wiceliderem tabeli. GLKS chciał dobrze rozpocząć sezon we własnej hali, jednak ekipa z Częstochowy postawiła trudne warunki.

Tylko Marcie Smętek udało się wyjść zwycięsko z potyczki. Zawodniczka z Nadarzyna pokonała 3:1 Antoninę Szymańską. Klaudia Kusińska walczyła z Roksaną Załomską, jednak w ostatnich dwóch partiach rywalka wygrała do 4 i 7. Zespół z Częstochowy do zwycięstwa poprowadziła Magdalena Sikorska. W starciach z Darią Trigolos i Kusińską straciła zaledwie seta.

W 3. kolejce zespół Marcina Kusińskiego pojechał do Lublina. AZS UMCS Optima lepiej rozpoczął mecz. Zacięty pojedynek pomiędzy Natalyą Aleksyeyenko a Darią Trigolos zakończył się po myśli gospodyń. Choć Białorusinka wyszła z trudnej sytuacji, gdyż przegrywała 0:2 i udało jej się doprowadzić do tie-breaka.

Później losy spotkania odwróciły się. GLKS pokazał siłę i nie dał żadnych szans ekipie z Olsztyna. Dwie wygrane Kusińskiej oraz triumf Smętek pozwoliły nadarzyniankom zgarnąć dwa punkty. Warto dodać, że w rywalki nie zdołały urwać nawet seta przyjezdnym.

GLKS Scania Nadarzyn po trzech kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli Ekstraklasy.