Słoneczna – remont będzie, ale terminu nie ma

Region

Mieszkańcy ulicy Słonecznej w Nowej Wsi od 2 lat proszą o remont nawierzchni. Prace miały rozpocząć się w 2010 roku. Niestety inwestycje przesunięto na kolejne lata.

Mieszkańcy ulicy Słonecznej wystosowali pismo do Urzędu Gminy Michałowice już w ubiegłym roku. W odpowiedzi otrzymali zapewnienie, że prace modernizacyjne zostały przewidziane na rok 2010. W ostatnim czasie wysłali kolejne pismo z zapytaniem o stopień zaawansowania prac przy modernizacji ulicy.

Dziś otrzymali pisemną odpowiedź od Krzysztofa Grabka, wójta Gminy Michałowice „(…) uprzejmie informuję, że projekt techniczny przebudowy ulicy Słonecznej został wykonany i uzgodniony.  W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym do 2013r. jest przewidziana realizacja przebudowy ulicy. Ze względu ograniczeń w budżecie oraz nieprzewidzianych koniecznych zmian w realizowaniu zadań gminy przebudowa drogi nie może być zrealizowana w 2010r.”

Słowa wójta Grabka potwierdził Józef Kawiorski, kierownik działu inwestycji i remontów w gminie Michałowice. – Remont Słonecznej został przesunięty z powodu cięć budżetowym. Wpływy z tytułu podatków zmniejszyły się o prawie 3 mln złotych. Inwestycja umieszczona jest w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym do 2013 roku – przyznał Kawiorski. – To, kiedy remont zostanie wykonany, będzie można ustalić dopiero po wyborach samorządowych – dodaje.

Nie wiadomo jeszcze czy inwestycja zostanie uwzględniona w planie budżetowym gminy na nadchodzący rok. Projekt budżetu gminy musi być gotowy do 15 listopada, obecnie radni są w trakcie przygotowywania planu budżetowego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.