Ścieżka przy 719 w Podkowie za droga

Podkowa Leśna

Będzie drugie podejście do przetargu na budowę ścieżki rowerowej na odcinku trasy 719 od ul. Gołębiej w Podkowie do granicy z Milanówkiem.

Niedawno na łamach WPR24.pl informowaliśmy o poszukiwaniu wykonawcy tego przedsięwzięcia. Dziś wiadomo już, że zakończyły się one fiaskiem. Powód to zbyt wysokie ceny zaproponowane przez firmy. – Ogłosiliśmy przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku trasy 719 od granic miasta z Milanówkiem do ul. Gołębiej. Niestety ze względu na wysokość złożonych ofert unieważniliśmy przetarg. Najniższa oferta opiewała na sumę 356.000 zł, co przekroczyło kwotę zarezerwowaną w budżecie miasta o 122.000 zł. Przetarg zostanie powtórzony – poinformował w mediach społecznościowych Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak dodał, zaprojektowany ciąg pieszo-rowerowy jest częścią większego projektu w założeniu prowadzącym od Żyrardowa do Warszawy, do którego przystąpiło sześć gmin: Podkowa Leśna, Żyrardów, Michałowice, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków.

Ten „podkowiański” fragment od ul. Gołębiej do granicy z Milanówkiem będzie miał szerokość 2,5 metra, nawierzchnię asfaltową i powstanie po północnej stronie drogi wojewódzkiej nr 719. W projekcie przewidziano też chodnik od ścieżki do muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Ścieżka przy 719 w Podkowie za droga”

 1. Foxi pisze:

  Ścieżka jest za droga a ludzkie bezpieczeństwo w takim razie co olać lepiej więcej kapliczek na stawiać plus dodać siatkę z czarnymi workami bedzie taniej ale czy bezpiecznie wstyd tyle co wy kasy wyciągacie od ludzi to moglibyście oszczędzić info ze was nie stać tylko znaleść na to rozwiązanie bo brak na inwestycje to chwilowy problem

 2. WGM pisze:

  Rowerzyści zmora Kierowców

 3. Brwinowianin pisze:

  kiedy zostanie naprawiona ścieżka ta już istniejąca z Milanówka do Grodziska Maz. ? Chodzi o ten kawałek na granicy miast, około 300-400 metrów? Są dziury i zapadający się asfalt , uskoki, krawęzniki …?

  • dsaz pisze:

   nigdy, przecież to ścieżka z kostki, zbudowana tylko dlatego że unia dała hajs i trzeba wykorzystać, a nie dla rowerzystów

  • Grabarz pisze:

   Ta ścieżka to akt dywersyjny reakcjonistów wymierzony w polskiego chłopa i najpolskiego robotnika. Dziury, zapadający się asfalt, uskoki, krawężniki to zamierzone wywrotowe działania kapitalistycznych imperialistów z Unii Europejskiej. Jednakże nasza partia srodze rozprawi się z wszelkimi wrogami narodowo socjalistycznej ojczyzny. Jesteśmy już blisko prawdy!

  • Wilku Starszy pisze:

   Tragiczna jest ta sciezka, nie powinna miec takiego statusu w ogole. Z Brwinowianinem nie zgadzam sie w wielu sprawach, ale jesli chodzi o sciezki myslimy tak samo.

 4. hmmm pisze:

  a nie lepiej wybudować ścieżki rowerowe wzdłuż WKD-ki?

 5. Jot pisze:

  Tyle w okolicy pięknych terenów a tu przy trasie budują wśród spalin :/

 6. Anonim pisze:

  Dlaczego nie ma jeszcze ścieżki rowerowej wzdłuż DW719 od Warszawy aż do Żyrardowa? Za bardzo oczywiste?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły