S8 pełna niedoróbek – będą poprawki

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła pierwszą część audytu na trasie ekspresowej S8 – informuje portal TVN Warszawa. Wykonawca będzie musiał usunąć niedoróbki. Prace mają ruszyć za kilka tygodni, a w ich trakcie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Pierwszy etap audytu polegał na wizualnym przeglądzie drogi. Potwierdził to, co użytkownicy drogi dostrzegli już pierwszego dnia korzystania z niej. – Wykonawca będzie musiał nieodpłatnie usunąć m.in. ubytki w wierzchniej warstwie jezdni, wybrzuszenie przy jednym z wiaduktów i zapadnięcie na jednym ze zjazdów – powiedział w rozmowie z TVN warszawa rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj. Trzeba będzie także poprawić osuwające się nasypy wiaduktów.

GDDKiA zamierza także pobrać próbki asfaltu i zbadać je w swoim laboratorium. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że użyta nawierzchnia zawiera za mało asfaltu.

Marcin Hadaj deklaruje, że na razie nie ma konieczności zamykania trasy lub jej części. Najczarniejszy scenariusz dla kierowców to zmiana organizacji ruchu, kiedy rozpoczną się prace. Marcin Hadaj zastrzega, będzie ona konieczna tylko w momencie, kiedy okaże się, że trzeba będzie wzmacniać asfalt.

Trasę S8 budowało konsorcjum firm: Budimex – Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud. To najdroższa droga w Polsce. Jej 1 km kosztował ponad 200 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.