Ruszyła budowa ul. Wolności

Parzniew

Drugi etap budowy ul. Wolności rozpoczęty. W ciągu najbliższych tygodni ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię i infrastrukturę, ale też połączy się z ul. Przyszłości.

Pierwszy etap budowy nowej ulicy w Parzniewie gmina przeprowadziła w ubiegłym roku. Powstał wówczas fragment między ulicami Solidarności a Młodości. Teraz ul. Wolności połączy się z należącą do powiatu ul. Przyszłości. Dla osiedla na Parzniewie oznacza to powstanie nowej drogi wyjazdowej.

Zakres prac jest dość szeroki. Wybudowana zostanie jednia o szerokości 6 metrów, rondo, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i asfaltowa droga dla jednośladów. Przybędzie miejsc parkingowych. W ramach tej inwestycji powstanie ich ponad 70. Do tego pełna infrastruktura: zjazdy, kanalizacja, oświetlenie i przebudowana sieć elektroenergetyczna. I właśnie to ostatnie zadanie może być najbardziej skomplikowane. Linia wysokiego napięcia zostanie bowiem podniesiona na dostawionych słupach.

Prace mają przebiegać szybko. Termin ich zakończenia to końcówka listopada tego roku. Inwestycja pochłonie ponad 4,4 mln zł. Niemal połowa tej kwoty to uzyskane przez gminę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Ruszyła budowa ul. Wolności”

 1. Xd pisze:

  Ja prdl kto to wymyślił ulica solidarności, wolności młodości i przyszłości. Nie za dużo tych sci????

 2. gość pisze:

  Ten fragment rozjechanego piachu na zdjęciu wygląda lepiej niż leje po bombach na Młodości, nazywane szumnie ulicą.

 3. Brwinowianin pisze:

  Tu zasługuje na uwagę końcówka artukułu:
  „Prace mają przebiegać szybko. Termin ich zakończenia to końcówka listopada tego roku. Inwestycja pochłonie ponad 4,4 mln zł. Niemal połowa tej kwoty to uzyskane przez gminę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.”
  – Przypomnę, że jest to fundusz wdrożony przez Prawo i Sprawiedliwość !
  Bo chyba pamiętacie słowa tuska, który mówił – „Polski nigdy nie będzie stac na drogi samorządowe, nie ma na to pieniędzy”.
  Musimy 13 października 2019 OBOWIĄZKOWO przedłużyć ten dobry trend, niech trwa!
  Jesli stanie się inaczej, przegramy wszyscy jako naród.

  • abcd pisze:

   Przestań kłamać! Tusk nigdy tego nie powiedział. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówki” – mówi ci to coś?? pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Program_Przebudowy_Dr%C3%B3g_Lokalnych
   A tu masz przykłady dróg z naszego regionu dofinansowane z tego programu tylko w 2011r.: wpr24.pl/lista_drog_dofinansowanych_w_ramach_programu_schetynowek_/

   Dobry trend? To PiS ten dobry trend przerwał!

  • Pan Prado pisze:

   PRAWDA, PO 100- KROŚ PRAWDA !

  • Grabarz pisze:

   Czekam dziadku aż pokażesz obiecany filmik z wypowiedzią Tuska, że Polski nie stać na remonty lokalnych dróg. O programie „schetynówek” już nawet nie wspomnę. Może powinieneś zmienić forum na niezalezna.pl? W ramach rozrywki intelektualnej poczytaj sobie o kamienicy Mariana Banasia i tajemniczym zniknięciu ks. Tymoteusza Szydło.

  • Wilku Starszy pisze:

   Nasz forumowy klamczuszek znowu „zapomina” ze program doplat do drog lokalnych trwa od 2008 roku za rzadow PO.
   Za PiSu zmieniono nazwe programu, bo ten stary mial potoczna nazwe, o zgrozo, schetynowka. A przeciez z liderem partii opozycyjnej nie moze kojarzyć sie nic dobrego.

  • U pisze:

   Marna prowokacja.

  • Anonim pisze:

   Baran!!!

 4. Anonim pisze:

  Nadal warto drążyć w temacie ulicy Młodości. Ostatnio przy wlocie do Wolności postawiono betonowe zapory. Kto to zrobił i dlaczego? Brwinów mógłby przejąć tę ulicę choćby ZRIDem.

  • a pisze:

   Ponoć zapory pojawiły się z inicjatywy gminy Brwinów? Mógłby przejąć, ale nie przejmie, bo trzeba zapłacić, a tego Gmina nie chce – chce przejąc drogę za darmo.

   • Anonim pisze:

    Droga nie jest zmodernizowana. To są zwykłe dziury na klepisku. Lepiej oddać tę drogę za darmo i mieć zmodernizowaną niż mieć nadal błoto lub samemu dopłacać do modernizacji. Ja bym tę drogę gminie oddał.

    • a pisze:

     Co z tego, ze dziury? Deweloper przecież nie utrzymuje drogi. Sprytnie przekazał konieczność utrzymania drogi mieszkańcom w aktach notarialnych. Dla niego przekazanie drogi w obecnej sytuacji to żaden interes, skoro może ją sprzedać i wziąć kasę.

     • Anonim pisze:

      Ciekawe. A to nie jest przypadkiem spółka należąca do skarbu państwa? Jakiś holding czy coś? Czyżby państwo dymało swoich obywateli? Niemożliwe.

 5. Anonim pisze:

  Która firma wygrała przetarg?

 6. Anonim pisze:

  Dlaczego tylko 70 miejsc parkingowych? Wkrótce ta okolica będzie zabudowana. Znowu nie będzie gdzie zaparkować.

  • abcd pisze:

   To niech deweloper buduje parkingi, a jak ktoś chce tam mieszkać i mieć samochód to musi sobie miejsce parkingowe wykupić, a nie mieć pretensje, że za mało miejsca przy ulicy. Ciesz się, że w ogóle robią tę drogę w polu!

   • Anonim pisze:

    Rozumiem, że znasz wskaźnik miejsca parkingowego na mieszkanie? I tak miejsc będzie brakować. Teraz jest szansa na zapewnienie dostatecznej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły