Rusza program „Maluch”

Region

Rusza nabór wniosków do samorządowego programu „Maluch”, który ma poprawić warunki opieki nad dziećmi.

Program zakłada poprawę standardów opieki nad małymi dziećmi. Gminy mogą uzyskać dofinansowanie na kluby dziecięce, żłobki i opiekunów dziennych. Do 20 kwietnia można składać wnioski o dołączenie do programu.

Głównym celem „Malucha” jest dostosowanie lokalnych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 do potrzeb lokalnej społeczności, poprawy standardów ich funkcjonowania oraz umożliwienie rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej.

Gminy mogą otrzymać dotację do 50 proc. wartości projektu. Będzie to zależne od planowanych miejsc dla dzieci w danej placówce. Otrzymane fundusze będzie można przeznaczyć na budowę nowych lokali, adaptację już istniejących oraz wyposażenie i prace wykończeniowe.

Wnioski należy składać do 20 kwietnia do Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego znajdującego się przy ul. Czerniakowskiej 44 w formie elektronicznej i papierowej z dopiskiem „Oferta na konkurs Maluch 2011”.

Na realizację programu w latach 2011-2013, Ministerstwo Pracy i polityki społecznej przeznaczyło 190 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.