Rewitalizacja placów zabaw i terenów sportowych

Piastów

Gmina Piastów otrzymała dofinansowanie na remont miejsc o charakterze rekreacyjnym. Jeszcze w tym roku ruszą prace modernizacyjne.

Wygląd okolicznych placów zabaw dla dzieci pozostawiał wiele do życzenia. Najmłodsi mieszkańcy Piastowa i wielbiciele sportu otrzymają jeszcze w tym roku wyjątkowy prezent od władz. Gmina Miasto Piastów uzyskała dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wsparcie finansowe o wartości 742 286,00 zł przeznaczono na rewitalizacje placów zabaw i terenów sportowych w Piastowie.

Inwestycje będą realizowane w 2020 i 2021 roku. Jeszcze w 2020 roku, czyli w pierwszym etapie, w ramach zleconych prac planowane są do wykonania między innymi nawierzchnie utwardzone pod urządzeniami do ćwiczeń zamontowanymi na terenach siłowni plenerowych utworzonych przy ulicy J. Sowińskiego w Parku Kostki oraz w Parku przy ulicy Dworcowej, a także siłownie typu street workout umiejscowionych w „Parku Niepodległości” i w parku przy ulicy J. Sowińskiego. W roku 2021, czyli w drugim etapie inwestycji, planowane jest odświeżenie terenu placów zabaw przy ulicy P. Wysockiego i ulicy E. Orzeszkowej oraz wymiana ich nawierzchni.

Ukończenie inwestycji planowane jest na rok 2021.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Rewitalizacja placów zabaw i terenów sportowych”

 1. odp. zbiorowa pisze:

  trzeba nie mieć kręgosłupa, także moralnego, żeby postawić takie ławki w parku przy Sowińskiego. Przenieście je sobie pod urząd.

 2. Rozbawiona😂 pisze:

  Piastów i tereny rekreacyjne…😂😂😂
  Niech zrobią PARK a nie skwerki!!

 3. Rollo pisze:

  A kiedy skatepark powstanie?

  • vvv pisze:

   Było idealne miejsce na skatepark, różnego rodzaju siłownie, na murki do uprawiania park0uru,.. itd,.. Teren przy wiadukcie od strony ulicy Reja,.. niestety posadzili krzaki,.. zostają skoki przez te krzaczki,..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły