Remontują mieszkania komunalne

Milanówek

Trwa remont lokali mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego 85 oraz Piłsudskiego 9 w Milanówku. Po zakończeniu prac osiedlą się tam najbardziej potrzebujące rodziny.

O postępach w remoncie poinformowała burmistrz miasta-ogrodu, Wiesława Kwiatkowska: – W tym roku udało się wyłonić wykonawcę na remont i przebudowę lokali gminnych. Prace już zostały rozpoczęte! Cieszy mnie to tym bardziej, że gmina powiększy zasób lokali komunalnych, których tak nam brakuje. Nowe mieszkania zostaną utworzone na ulicy Wojska Polskiego 85 oraz Piłsudskiego 9.

Największe zmiany zaplanowano w budynku przy ul. Wojska Polskiego 85, gdzie modernizacja obejmuje cztery mieszkania. Chodzi o lokale z numerami 3, 5, 6 i 8. Przebudowany zostanie też punkt usługowy pod tym adresem, a cały budynek zostanie ocieplony.

Zakres prac jest bardzo duży, obejmuje m.in. skucie zawilgoconych tynków, osuszenie i odgrzybienie ścian, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, remont podłogi i łazienek, montaż stolarki okiennej, naprawę posadzek pod schodami, rozbiórkę ścianek działowych i ustawienie nowych. Przed wejściem pojawi się pochylnia dla wózków. Poza ociepleniem wyremontowany zostanie dach budynku.

Przy ul. Piłsudskiego 9 wykonany zostanie remont dachu, a powierzchnia będzie dostosowana do potrzeb mieszkalnych. Na przeprowadzenie prac Milanówek otrzymał 30 proc. dofinansowania z Banku Gospodarki Komunalnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.