Przygotowania do uruchomienia lodowiska rozpoczęte

Brwinów

Mimo, że za oknem jeszcze przyjemna i dość ciepła aura, to w Brwinowie trwają już przygotowania do zimy, a dokładniej do uruchomienia miejskiego lodowiska. Urząd ogłosił przetarg na dostawę, montaż i obsługę ślizgawki.

Lodowisko pojawi się na terenie przy ul. Przejazd, czyli w tym samym miejscu co w poprzednich latach. Urząd poszukuje już wykonawcy. – Przetarg ogłaszamy na początku września po to, żeby wykonawca miał czas i pod koniec listopada rozstawiał, przygotowywał i chłodził lodowisko. Aby w grudniu można było już z niego korzystać – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Wybrana firma będzie odpowiedzialna na przygotowanie lodowiska, jego bieżącą obsługę, ale też za zapewnienie odpowiedniego sprzętu i organizację wypożyczalni. Do dyspozycji najmłodszych łyżwiarzy będą specjalne chodziki do nauki jazdy oraz kaski. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy w pełnej rozmiarówce (minimum 120 sztuk, nie starsze niż 12 miesięcy). Koszt ich wypożyczenia to 1 zł. Serwisowanie łyżew nie będzie droższe niż 6 zł. Wstęp na samą ślizgawkę – bezpłatny.

Ważnym elementem zamówienia jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza technicznego, aby zapewnić ciągłość działania ślizgawki nawet przy temperaturze 10 stopni na plusie.

Lodowisko ma być czynne do końca lutego z możliwością przedłużenia o miesiąc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Przygotowania do uruchomienia lodowiska rozpoczęte”

  1. ona pisze:

    jak ma być tak nierówne jak zawsze to wolę poślizgać się na kałuży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły