Przetarg na dokończenie remontu pałacu rozstrzygnięty. W końcu

Brwinów

Po wielu nieudanych próbach udało się wybrać firmę, która dokończy remont zabytkowego pałacu Wierusz Kowalskich w brwinowskim Parku Miejskim.

Ten piękny obiekt w centrum Brwinowa nie miał dotąd szczęścia do wykonawców. W połowie ubiegłego roku gmina rozwiązała umowę z konsorcjum, które podjęło się przeprowadzenia prac. – Ze strony wykonawcy pojawiły się najpierw opóźnienia, a następnie oczekiwania finansowe znacznie wykraczające poza ustaloną kwotę. Nie mogliśmy przyjąć propozycji wykonania za dodatkowe wynagrodzenie prac, które były uwzględnione w przetargu i są już objęte umową, projektem budowlanym i ważnym pozwoleniem na budowę – wyjaśniał na początku ubiegłorocznych wakacji burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Od tego momentu gmina kilkakrotnie ogłaszała przetarg na dokończenie remontu. Pozostawały one bez rozstrzygnięcia, bo oferty albo przekraczały budżet przeznaczony na to zadanie, albo do brwinowskiego magistratu nie zgłaszał się w tej sprawie nikt. Teraz możemy jednak mówić o przełomie. Nie dość, że do przetargu stanęło aż pięć firm, to udało się wybrać najkorzystniejszą propozycję. Za ponad 8 mln 700 tys zł prace ma dokończyć przedsiębiorstwo Vera Artis.

Kropką nad „i” będzie podpisanie umowy z wybraną w przetargu firmą.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Przetarg na dokończenie remontu pałacu rozstrzygnięty. W końcu”

 1. Uhar pisze:

  Pierwszy będzie pożar, bo tak kończą zabytki w Polsce.

 2. Rado pisze:

  A w Pruszkowie kiedy remont Palacu Potulickich ? Wiadomo? Tyle to trwa ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły