Przedszkole modułowe prawie gotowe

Podkowa Leśna

Trwają prace wykończeniowe podkowianskiej placówki opiekuńczej. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja będzie oddana w terminie.

Budynek z postawiono 44 modułów. Przedszkole wybudowano w ciągu 6 nocy w terminie od środy 11 do poniedziałku 23 listopada. Elementy konstrukcyjne przywożono samochodami ciężarowymi na plac budowy w godzinach wieczornych.

Robotnicy wykonują obecnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz elewację a także na terenie przedszkolnym. Budowlańcy realizują budowę zgodnie z planem. Wykonawca najprawdopodobniej odda do użytku budynek przedszkolny jeszcze w lutym 2021 roku.

Od września 2021 roku do nowej placówki będą przyjęte podkowianskie dzieci w wieku przedszkolnym. Zaplanowano miejsce dla 145 przedszkolaków. Władze przewidziały także 15 miejsc dla dzieci powyżej dwóch lat.

Budowa przedszkola kosztowała 11.898.612,51 zł. Inwestycję sfinansowano z budżetu Podkowy i pożyczki, którą uzyskano z funduszy unijnych dystrybuowanych przez mazowiecki regionalny fundusz pożyczkowy, powołany przez samorząd województwa mazowieckiego.

Na realizację budowy przedszkola zaciągnięto pożyczkę na okres 20 lat przy oprocentowaniu 0,22%. Całkowity koszt obsługi potyczki ma wynieść około 231.000,00 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.