Przed majówką niedziela będzie handlowa

Region

Warto pamiętać, że w ten ostatni weekend kwietnia będzie możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. Ale nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę, bo to również ostatnia handlowa niedziela przed majówką!

Od tego roku funkcjonuje tylko jedna handlowa niedziela w miesiącu. Rząd ustalił, że jest to ostatnia niedziela każdego miesiąca. Wyjątkami są jedynie miesiące świąteczne. A takim właśnie jest kwiecień. Mieliśmy możliwość zrobienia zakupów w siódmy dzień tygodnia przed Wielkanocą, a teraz będziemy mieli taki przywilej przed majówką.

Warto o tym pamiętać, bo dla wielu osób to będzie ostatnia okazja, aby wybrać się na zakupy przed długim weekendem. A ten może być naprawdę długi… Wystarczy wziąć wolne 29, 30 kwietnia i 2 maja, żeby mieć labę przez cały tydzień!

W 2018 r. zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Docelowo, od 2020 r. ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w prawie każdą niedziele. Prawie, bo wyjątkiem mają być niedziele właśnie przed świętami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Przed majówką niedziela będzie handlowa”

  1. Anonim pisze:

    Regulacja handlu kojarzy mi się z komunizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły