Projekty zgłoszone, wkrótce głosowanie

Milanówek

Znamy listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców Milanówka do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Są wśród nich m.in. pomysły modernizacji ulic, budowy wodnego placu zabaw i tężni solankowych.

W sumie mieszkańcy zgłosili 20 projektów, z czego zdecydowana większość pomyślnie przeszła weryfikację formalną. Kolejny ważny etap to głosowanie. Rozpocznie się ono 31 października i potrwa do 8 listopada. Tydzień później poznamy zwycięską listę.

Jakie pomysły mamy do wyboru? To m.in. zakup samochodu dla OSP w Milanówku, „Bezpieczny RAK-townik” czyli zakup specjalistycznego sprzętu dla strażaków, kupno modułów Skate Parku, mural Armii Krajowej u zbiegu ulic Kościuszki i Krasińskiego, upamiętnienie 100-lecia Niepodległości w Alei Kasztanowej, zakup i montaż radarowych wyświetlaczy ostrzegających o przekroczeniu prędkości, utwardzenie ulicy Reymonta, wodny plac zabaw, Modernizacja infrastruktury sportowej przy stadionie miejskim, poprawa bezpieczeństwa przy targu, szafki na książki dla uczniów, budowa stref do gry w teqball, tężnie solankowe,wiata rowerowa przy ul. Krakowskiej, leżaki i hamaki w „Zielonym Dołku”, kaczkomat, budowa chodnika na ul. Podwiejskiej, modernizacja ul. Wysokiej oraz mielenie gałęzi na nawóz i do ściółkowania.

Pełna lista wraz ze szczegółowym opisem pomysłów dostępna jest tu.

Każdy mieszkaniec Milanówka może zagłosować na jeden wybrany projekt. Można to zrobić tradycyjną, papierową drogą wrzucając kartę do głosowania w jednym z czterech punktów (sekretariat i punkt obsługi interesantów urzędu miasta, Milanowskie Centrum Kultury, Straż Miejska). Dostępna jest także możliwość elektronicznego oddania głosu – w zakładce, która będzie dostępna na stronie internetowej miasta-ogrodu.

Pula tegorocznej edycji milanowskiego budżetu obywatelskiego to 480 tys. zł. z zastrzeżeniem, że jeden projekt nie może kosztować więcej niż 160 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Projekty zgłoszone, wkrótce głosowanie”

  1. Mirosław pisze:

    Teraz czas na Grodzisk Mazowiecki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły