Prace na S8 zakończone, czas na odbiory

Region

Zakończyły się najważniejsze prace budowlane na trasie S8. Mowa tutaj o dwóch odcinkach, Radziejowice – Przeszkoda i Przeszkoda – Paszków. Tym samym GDDKiA rozpoczęła procedurę odbioru trasy.

Choć kierowcy już od pewnego czasu mogą korzystać z trasy S8 na odcinku Radziejowice – Paszków, to z pewnymi ograniczeniami. Tym najważniejszym jest ograniczenie prędkości do 60 km/h, ale nie brakowało też czasowych zwężeń. Jednak sytuacja zmieni się w niedalekiej przyszłości.

– Rozpoczęły się odbiory. Złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie odcinka Radziejowice – Przeszkoda. Wkrótce zostanie złożony wniosek na kolejny odcinek Przeszkoda – Paszków, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Teraz musimy poczekać aż otrzymamy stosowane dokumenty, pozwolenia i będzie można w pełni udostępnić trasę S8 jako drogę szybkiego ruchu – mówi Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że odcinek Radziejowice – Przeszkoda liczy 9,9 km. Budowę prowadzi firma Strabag. Jednym z ważniejszych elementów jakie trzeba było wybudować na tym fragmencie to węzeł drogowy „Żabia Wola”, rozbudowa MOP-ów, a także budowa takich elementów jak mosty, wiadukty, kładki dla pieszych itd.

Z kolei drugie zadanie dotyczyło odcinka Przeszkoda – Paszków o długości 11,6 km. Tutaj wykonawca (firma Intercor) musiał wybudować między innymi trzy węzły drogowe – „Siestrzeń”, „Młochów”, „Nadarzyn”. Reszta podobnie jak w poprzednim przypadku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Prace na S8 zakończone, czas na odbiory”

 1. Grabarz pisze:

  Ta inwestycja imperialistycznych kapitalistów miała za zadanie umęczyć polskiego chłopa i najpolskiego robotnika. Nasza partia bezwzględnie rozprawi się z kontrrewolucją i sabotażem wrogów z Brukseli. Nigdy więcej prywaciarzy, badylarzy, spekulantów i kułaków! Ukochany przywódca wyda dekret o nacjonalizacji tej drogi, aby służyła przemarszom obywateli w każdą miesięcznicę. Jesteśmy już blisko prawdy. Niech się święci 10 kwietnia!

 2. none pisze:

  Ciekaw jestem, czy GDDKiA odbierze nawierzchnię na odcinku Intercor’u bez zastrzeżeń? Przecież to jest jakiś
  dramat, tak skopać układanie betonu. Co prawda ostatnie szlifowania trochę pomogły, ale nadal jest źle.

 3. BrwinowskajaPrawda pisze:

  jeśli Państwo Polskie odbierze tą inwestycje to jest ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ !!!
  Byłem tam około miesiąc temu po burzy !
  Co tam zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie !
  Zostały rozmyte schody ewakuacyjne(SPŁYNĘŁY), a rów melioracyjny (odwodnieniowy) usytuowany został tuż przy ekranach dźwiękochłonnych 🙂 !!! – i płynący rwący potok rozmył fundamenty tychże ekranów, które się przekrzywiły! Tylko patrzeć jak jeszcze kilka burz i te 10 metrowe ekrany przewrócą się na drogę ! TO NIE SĄ ŻARTY !
  W ogóle te rowy nie zostały wyłożone nawet płytkami ażurowymi (betonowymi), a muł pozatykał przepusty mostowe ! A to była tylko PIERWSZA WIĘKSZA BURZA W 2019 !!!
  Kolejna kwestia TO … – drogi lokalne obok tej trasy (WZDŁUŻ PO OBU JEJ STRONACH) !
  – Krawędzie tych dróg nie zostały zakończone krawężnikami, wyłożono jedynie tłuczeń, który leży na jezdni na zakrętach co stanowi ogromne zagrożenie dla np.motocyklistów ! A jeśli już tak oszczędzano, to dlaczego ten tłuczeń nie został chociażby utwardzony na tyle by nie wystawać ponad poziom jezdni !?
  Zresztą po tej burzy wiadć było jak łatwo spłynęły te kamienne obrzeża drogi do rowów pozostawiając wyrwy ! Tego nikt nie poprawił i nie utwardził należycie !
  A już w ogóle pomijam fakt, że sama S8 w kierunku RADZIEJOWIC nie jest równa !
  Zwyczajnie jadąc samochodem czuć duże drgania na kierownicy! Jak dobrze pamiętam najbardziej to czuć jadąc w kier.Radziejowic od Siestrzeni…
  Przejedźcie się koniecznie w ogóle do Radziejowic z Nadarzyna i z powrotem !
  MAM NAGRANY FILM , na razie krótki:
  https://www.youtube.com/watch?v=5nXPIjjFkI0

  Jeśli GDDKIA odbiera daną inwestycje tylko na zasadzie odwiertów z asfaltu i pobierania próbek asfaltu, a nie patrzy się na pozostałe elementy infrastruktury, to powiem Wam, że to jest gruby przekręt!
  – BO PODOBNO BUDUJEMY NAJDROŻSZE DROGI W EUROPIE ?! Dlaczego ??? Przecież nie drążymy tuneli jak chociażby w Chorwacji itp !

  GDZIE SĄ TE KOSZTY??? – PATRZĄC NA TAKĄ FUSZERKĘ I CIĘCIE KOSZTÓW NAWET NA KRAWĘŻNIKACH, KTÓRE ZASTĘPUJE SIĘ TŁUCZNIEM, I TO JESZCZE NAJTAŃSZYM, KTÓRY SIĘ ROZPŁYWA PO DESZCZU ?!

  • none pisze:

   Brwinowianin, znowu nie wziąłeś leków?

   • Brwinowianin pisze:

    noniu, W tak prymitywny sposób chcesz zdyskredytować poważne sprawy ?
    Gościoju ma racje

    • Wilku Starszy pisze:

     Jaki Gosciu? Przeciez to ty sam pod innym nickiem napisales powyzej.
     Nie bede cie atakowal za to co napisales, nie rozumiem tylko po co pisac to samo pod roznymi pseudonimami i wysylac sobie samemu posty pochwalne.

     • BrwinowskajaPrawda pisze:

      A co chcesz zakwestionować z powyższego? To są przecież fakty . Byłeś widziałeś? Ale to miło że chyba jako jedyny czytasz moje wpisy.

     • Wilku Starszy pisze:

      Przecież nie kwestionowałem, napisałem, że nie będę cię atakował, umiesz czytać ze zrozumieniem? Dziwię się tylko, czemu udajesz, że piszą to dwie różne osoby, które popierają siebie nawzajem, gdy osoba jest jedna ta sama pod różnymi nickami.
      Czyta twoje wpisy zapewne wiele osób, tylko nikomu się już nie chce z tobą dyskutować.

      PS. Jeśli to fakty to warto byłoby je poprzeć jakimiś dowodami, byłeś widziałeś, trzeba było zdjęcie zrobić i tu opublikować. Ja też mogę napisać, że np. na budowie obwodnicy Warszawy jest popękany świeżo zbudowany wiadukt. Ja to napisałem, więc to musi być prawda, wierzcie mi!
      Gdyby to pisała inna osoba to może bym uwierzył, ale ty tu masz kiepską reputację, więc podchodzę z dystansem.

     • BrwinowskajaPrawda pisze:

      a ten filmik to mało? Mam więcej materiału ale musiałbym zmontować, połączyć…Tylko co z tego że ja sobie tu popiszę , wyleje żale na papier ???
      A poza tym WPR24 nie chce zamieszczać tego typu niusów, więc przestałem być aktywny skoro mają cenzurę.
      Nie , Brwinowianin to ktoś inny niż „brwinowskaja prawda”. Zauważyłem pewne róznice miedzy nami …
      „Wilku Starszy”, typuję że jesteś Burmistrzem Brwinowa ponieważ jesteś zbyt szczegółowo zorientowany w regionie, a takiej wiedzy nie ma ktoś przypadkowy…

     • Wilku Starszy pisze:

      Chodzilo mi o udowodnienie rozmycia schodow i przechylenia ekranow. To powazne oskarzenie.
      Co do nierownej nawierzchni to nic nowego dla mnie. W Polsce nie umieja tych nawierzchnii klasc. W dodatku wg norm Gdaki wszystko jest w porzadku. Zaleta betonu jest ze nie wymaga remontu przez 20-30 lat, to potezna oszczednosc, gdy mowimy o tysiacach kilometrow drog.. Przy asfalcie za 10 lat trzeba ukladac od nowa warstwe scieralna albo latac ubytki. Minus jest taki ze asfalt mozemy uzyskiwac ze swoich rafinerii a cementownie z kolei nie sa polskie.

      Typowaniem mnie na burmistrza i uzasadnieniem tego tylko potwierdzasz ze jestes Brwinowianinem, bo on pisal dokladnie to samo. Kogo ty chcesz oszukac? Glupi ludzie tu nie siedza.
      Nie, nie trzeba byc butmistrzem zeby byc zorientowanym w inwestycjach w regionie. Masz bardzo plytkie horyzonty jesli wydaje ci sie, ze trzeba byc z samorzadu i do tego z k0nkretnego miasta, zeby miec wiedze na ten temat. Niektorzy po prostu sie tym interesuja, wiesz? Wystarczy czytac WPR i miec pojecie o inwestycjach. Ja sie tym tematem interesuje od 2012 roku od czasow budowy A2 w regionie, wiec troche wiedzy nabylem od tego czasu.

     • Wilku Starszy pisze:

      Dobra, dopiero teraz widze, ze faktycznie wlasnie to udokumentowales. Przepraszam za moje niedopatrzenie.

 4. ds2 pisze:

  Dziękujemy Platformo, bez was Polska była by zaściankiem. Nikt nie wybudował więcej dróg od PO

 5. Anonim pisze:

  A jak tam skrzyżowanie z Andrzeja w Pruszkowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły