Porozmawiają o budowie sieci światłowodowej

Milanówek

O problemach z szybkością internetu w Milanówku mówiło się od dawna. Urząd podjął kroki, aby rozwiązać problem. Już 21 września odbędzie się spotkanie na temat projektu budowy sieci światłowodowej.

Mieszkańcy Milanówka już zacierają ręce i czekają na efekty. Wielokrotnie podkreślali, że szybkość internetu pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez stan infrastruktury telekomunikacyjnej w Milanówku. 

W lipcu magistrat podjął pierwsze kroki na drodze do polepszenia całej sytuacji. – Jesteśmy obecnie na etapie podpisywania porozumienia w sprawie realizacji pilotażowego projektu budowy sieci światłowodowej na terenie miasta uwzględniającej dostęp większości gospodarstw zarówno w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Cała inwestycja zostanie pokryta ze środków firmy wykonującej infrastrukturę światłowodową – informowała wtedy Wiesława Kwiatkowska, burmistrz miasta.

Teraz mieszkańcy będą mieli okazję przyjrzeć się sprawie z bliska i poznać szczegóły. W środę, 21 września, o godz. 15.00 w sali konferencyjnej urzędu miasta (budynek C) przy ul. Spacerowej odbędzie się spotkanie na temat planowanej inwestycji. Głos w sprawie zabiorą m.in. minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz przedstawiciele firmy Orange, która będzie realizowała projekt.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.