Pomogą z plikiem kontrolnym

Region

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia podatnicy VAT mają obowiązek wysyłania tzw. jednolitego pliku kontrolnego. Urzędnicy skarbówki pomogą uporać się z tą nową powinnością.

Od tego roku wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek przesyłania w formie elektronicznej JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny_VAT). JPK to nic innego jak rejestr zakupów i i sprzedaży VAT.  Termin przesłania pierwszego przypada na 25 lutego. W tym dniu upływa termin do złożenia deklaracji za styczeń 2018.

Wiele osób nie wie jeszcze jak poradzić sobie z tym nowym wymaganiem. Tu z pomocą mają przyjść pracownicy urzędów skarbowych. W soboty 17 i 24 lutego zarówno w Pruszkowie jak i w Grodzisku będą oni pełnić specjalne dyżury i tłumaczyć przedsiębiorcom jak złożyć odpowiednie dokumenty.  

Jak przypomina Krajowa Aministracja Skarbowa, do wysłania pliku JPK_VAT konieczna jest jego autoryzacja (uwierzytelnienie). – Służy do tego jeden z dwóch podpisów elektronicznych: kwalifikowany podpis elektroniczny oraz Profil Zaufany (eGO), który można w bardzo prosty sposób założyć w każdym urzędzie lub przez Internet. Informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) będzie można uzyskać na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Dzwoniąc pod numery telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) i wybierając w systemie zapowiedzi numer 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), przydatnego również do prawidłowego złożenia JPK_VAT – zaznacza KAS.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.