Policyjna akcja w długi weekend

Region

Dziś rozpoczyna się długi weekend, co oznacza, że wiele osób wyruszy w trasę. Tym na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2019” potrwa do 23 czerwca. W tym czasie policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie maja zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach oraz czy kierowcy są trzeźwi. Szczególnie na trasach wylotowych z miast należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli. Zatem warto poruszać się przede wszystkim z dozwoloną prędkością.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.

A jeszcze przed wyruszeniem w podróż sprawdźcie stan techniczny auta, czy posiada odpowiedni poziom wszystkich potrzebnych płynów (między innymi: olej w silniku, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwacz). Wielu kierowców bagatelizuje ilość powietrza w oponach, a to ma duży wpływ na komfort jazdy i prowadzenie auta. Warto wziąć też na zapas żarówki.

Przed rozpoczęciem wycieczki w dłuższą trasę kierowca niech będzie wypoczęty i… trzeźwy!

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Policyjna akcja w długi weekend”

 1. rerekumkum pisze:

  policja trzepie konie zbiorowo i nie będzie żadnych patroli ?

 2. Krzysztof pisze:

  Zamiast ściemniać to nasza władza ludowa pokreciła by się po Al Wojska Polskiego i pogoniła dawców! Ale pewnie brak odwagi i motywacji no bo jak Kijanką dogonić motor!?!?

 3. Tubylec pisze:

  Mandat dla proboszcza za blokowanie ulicy !

 4. DD pisze:

  O to na szołap nie będą mieli czasu.

 5. Anonim pisze:

  ta , już dzisiej latają jak wściekli , pilnują ołtarzy i tras procesji

 6. Nazwa pisze:

  Przydałoby sie tez trochę patroli z radarem na ulicach Pruszkowa. Po 19 odbywają się chyba regularne wyścigi staroci …. może Pan Prezydent zamiast codziennie robić sobie zdjęcia i odwiedzać nowe miejsca mógłby pochylić się nad bezpieczeństwem na drogach w Pruszkowie.

  • Głos pisze:

   Po 19stej?hahahah na WP rajdy odbywają się cała dobę,przez światła przy „pomniku” po pasie zweżającym się lecą na wydre na czerwonym, to samo wyjeżdżający z ul. Przyszłości… Raz już chyba był tam wypadek śmiertelny (właśnie przez wjazd na czerwonym), a słup że światłami koszony jest notorycznie… Nad tym wszystkim dwie kamery, a przy pasach czekają na przejście rodzice i dzieci i co? Ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby to się zmieniło… Jedna z pań redaktor napisała mi że miasto rozmawia z zarządcą dróg w celu poprawy sytuacji, zobaczymy z jakim skutkiem…

 7. Wolność od religii pisze:

  Jak to procesje będą się poruszać drogami publicznymi? Chcą się modlić? Niech to robią w kościele, a innych zostawią w spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły