Podwyżka cen biletów na WKD

Region

Nie mamy dobrych wieści dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od 1 lutego wzrastają ceny biletów jednorazowych i długookresowych.

Na linii WKD od 1 lutego obowiązywać będą nowe stawki biletów jednorazowych i okresowych. Skąd ta nagła podwyżka? – Zmiana cen biletów wynika ze wzrostu kosztów usług WKD, spowodowanego znacznym wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru. WKD wprowadza zmianę cen w przypadku biletów jednorazowych pierwszy od kilkunastu lat – podkreśla przewoźnik.

Podwyżki w zależności od rodzaju biletu wyniosą od kilkudziesięciu groszy do 1 zł. Do tej pory w I strefie biletowej za bilet normalny podróżni płacili 3,60 zł. Od lutego bilet na I strefę będzie kosztował 4,10 zł. W przypadku zakupu biletu na II strefę zamiast 4,80 zł zapłacimy 5,50 zł. W przypadku III strefy za bilet zapłacimy 8 zł. Do tej pory trzeba było zapłacić 7 zł.

Warto zaznaczyć, że od 1 lutego ważność stracą bilety jednorazowe i abonamentowe. – W związku ze zmianą cen biletów jednorazowych (kartkowych do kasowników elektronicznych) od 1 lutego 2020 r., w odstępstwie od terminów wskazanych w § 12 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD) podróżni, którzy posiadają bilety jednorazowe o nieaktualnej wartości nominalnej WKD, mogą dokonać zwrotu biletów jednorazowych, zakupionych do 31 stycznia 2020 r.: całkowicie niewykorzystanych oraz częściowo niewykorzystanych bez potrącenia odstępnego. Zwrotu biletów jednorazowych dokonuje Wydział Sprzedaży Usług, w drodze pisemnego wniosku – zaznacza przewoźnik.

Ceny biletów jednorazowych obowiązujących od dnia 1 lutego 2020 r.
Ceny biletów okresowych obowiązujących od dnia 1 lutego 2020 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 43

43 odpowiedzi na “Podwyżka cen biletów na WKD”

 1. zadowolony pisze:

  Przecież nikt wam nieszcześcia nie każe korzystać z wkd

 2. qaz pisze:

  Miał być wspólny bilet na II strefę jak w SKM i KM. Zbudowali i budują parkingi przy WKD, żeby ograniczyć używanie samochodów. A tu skostniały, pokomunistyczny zarząd wali podwyżkę. Kiedy w końcu nastąpi jego zmiana?

 3. Grabarz pisze:

  „Słychać wycie? Znakomicie”.

 4. Zxc pisze:

  Macie co chcieliście wyborcy.. Podwyżka najniższej krajowej.. Stać Nas będzie. Czekamy co dalej 🙊

  • X pisze:

   Stać was będzie jasne. Najbardziej mnie śmieszy jak ktoś zarabia 2 500 zł i był taki zdyscyplinowany żeby odkładać pieniądze. Zaraz będzie zarabiał 4 000 i dalej z jednej pensji będzie mógł kupić to samo. Tylko kielbasa nie będzie kosztować 25 tylko 40 zł. A oszczędności zaraz się okażą o połowę mniej warte.

 5. Adam pisze:

  Wystarczy zbojkotować na miesiąc kolejkę WKD i zaraz usłyszymy, ze wracają do starych cen biletów. Rozpasany Zarząd, grupa doradców (rada programowa), fatalny tabor, fatalny system zarządzania, Królewiec jednego Prezesa i jemu podobnych w Spółkach Skarbu Państwa. Za to wszystko „głupi Parafianin” musi zapłacić. Przy okazji zajrzyjcie do słownika i zobaczcie co dawniej znaczyło to słowo.

 6. realista pisze:

  Mamy tanio i super ! Wyznawcy PISu niech się cieszą jest tanio 🙂 Trzeba w NBP dodrukować bo ‚Państwo’ Wam znowu da 🙂 I dołoży emerytom 50 zł a wydacie 100 zł więcej ale co tam są podwyżki? 🙂 Zajebiście jest 🙂

 7. kekw pisze:

  na szczęście pensje urosły, teraz tylko 500+ niedługo wzrośnie do 1000+ i podwyżki nieodczuwalne 🙂 Dobrą mamy partię rządzącą

  • Klops pisze:

   Jak SLD i po pakowali w swoje kieszenie to bylo ci dobrze? Przypomnij se lata 90, bezrobocie, bide i wakacje w Mielnie! To był szczyt luksusu!

   • Topkek pisze:

    Za po bide klepała patologia, czyli tak jak powinno być. Za pisu patusy na 30 zasiłkach mają lepiej niż przeciętny człowiek

    • Atomek pisze:

     To może jakiś konkret, dowód bo teorie to każdy potrafi głosić bez żadnej odpowiedzialności za prawdziwość swoich słów.

     • Poznaniak pisze:

      To poczytaj o terii napedzania konsumpcjonizmu przez rządowe pieniadze (cztaj NASZE PIENIĄDZE). Nigdzie na świecie ten pomysł nie wypalił. Jedyny pozytywny efekt, to kupczenie głosami i wygrane wybory przez tych, co to obiecali…. Bez podziału na opcje polityczne

    • antyPO(czyli normalny) pisze:

     za PISu biedę klepie patologia z byłego rządu. stąd te wszystkie ataki różnych kast. wyjcie wyjcie sobie lemingi. jakie to zasiłki niby PIS rozdaje? 500+ dostają zarówno biedni jak i bogaci. jak myślisz kto będzie pracował na twoją emeryturę? właśnie Ci z wielodzietnych rodzin.

   • Hi pisze:

    PIS zły ale wszyscy łapy wyciągają

  • 😈 pisze:

   Szyderstwo twoje trochę zbyt zakamuflowane 😂

 8. Paw pisze:

  Zawsze możesz zgłosić reklamację do Mennicy. A jeśli chodzi o podwyżki, to do kaczor pretensje. Amen.

 9. Rysiek pisze:

  To jest zachęta, aby więcej ludzi korzystało z WKD. Mnie i tak taniej wychodzi i wygodniej jazda samochodem.

 10. paca pisze:

  Podwyzka o kilkanaście % czyli w okolicach rzeczywistej inflacji. Nie tej oficjalnej poniżej 4 % którą wciska ciemnocie Mateuszek kłamczuszek. Jeszcze trochę i będą błagać Balcerowicza o pomoc.

 11. Wilku frasobliwy pisze:

  Podnoszo cene bo zbierajo na naprawę tych niebieskich ciągle psujocych się tablic…

 12. Pasażer pisze:

  Miał być wspólny bilet, będzie podwyżka. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości jak działa dobrazmiana?

 13. Radzio pisze:

  Kurcze trzeba rower kupic !!!

 14. DD pisze:

  Za żółtego Tuska to było życie,wszystko było prawie za darmo….no a teraz?!

 15. ON pisze:

  no to od lutego przesiadam się na darmową skm,KM czy ztm, fakt 30 min dłużej bede jechał ale za to gratis

 16. Gosc pisze:

  DLACZEGO Zakup biletu okresowego na 1 strefę ztm to q ZAWSZE MUSI BYC jakiś HORROR!!!!!!!????

 17. Gosc pisze:

  Dlaczego biletomaty zacinaja się gdy tylko temperatura spada do oszalamiajacych plus 6 stopni?!?!? Co mam zrobić jak NAGLE NIE JESTEM W STANIE KUPIC BILETU!?!?!

 18. Gosc pisze:

  Dlaczego wycofaliscie możliwość diladowywania kart tzn w viletomatach WKD BEZ JAKIEGOKOLWIEK POINFORMOWANIA? CZY WAS JUZ DO RESZTY PODJĘŁO W TYM GRODZISKU?!?! To po co wam te tablice informacyjne?!?! I JAKIE Q WYMIENIANIE ZAKUPIONYCH BILETOW OKRESOWYCH?!? BO SIE CENA ZMIENIŁA?!? NIKT TAK NIE ROBI TYLMO WY!!!!!!

  • Maciek pisze:

   > I JAKIE Q WYMIENIANIE ZAKUPIONYCH BILETOW OKRESOWYCH
   Nie okresowych tylko jednorazowych i abonamentowych (5 przejazdów odpłatnych + 1 gratis = jednorazowe w pakiecie 6-ciu).

 19. xyz pisze:

  pięknie…

 20. ino prafda pisze:

  witajcie pisowskie podwyżki prondu, teraz czekać aż sklepy podniosą ceny i z 500+ zostanie 0

 21. lipowy pisze:

  podwyższają ceny za przejazd, a później się dziwią, że ludzie wolą samochodami dojeżdżać do pracy.. cena miesięcznego już wcześniej przekraczała cenę WKM na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły