Podkowa Leśna wynajęła kolejne mieszkanie

Region

Trwa spór mieszkańców z ul. Parkowej 19 w Podkowie Leśnej z władzami miasta. Tymczasem zostało wynajęte kolejne mieszkanie, które będzie stało puste.

Miasto wynajęło mieszkanie przy ul. Modrzewiowej od 1 sierpnia na rok. Przypomnijmy, że już od grudnia Podkowa Leśna wynajmuje budynek na terenie gminy Brwinów. Również od 1 sierpnia umowa w sprawie wynajmu tego domu została aneksowana. Dzięki temu budżet gminy nie ponosi większych kosztów w związku z wynajęciem mieszkania przy Modrzewiowej.

– Dotychczas wynajmowaliśmy całą nieruchomość w Brwinowie w skład której wchodziły dwa budynki. Od 1 sierpnia zrezygnowaliśmy z budynku, który kiedyś służył za biuro i aneksowaliśmy umowę zmniejszając czynsz z 3 tys. do 2,5 tys. zł. Z kolei koszt wynajmu mieszkania przy Modrzewiowej wynosi 500 zł miesięcznie. Ponadto mieszkanie to spełnia wszystkie cechy lokalu zamiennego – wyjaśniła nam Małgorzata Wdowiak-Wojtków, główny specjalista w Referacie Planowania i Rozwoju Miasta.

Zabiegi podkowiańskiego magistratu nic jednak nie zmieniły. Mieszkańcy budynku z Parkowej 19 wciąż nie chcą się przenieść. – Czekamy na decyzję sądu. Dopóki nie będzie wyroku, to nigdzie się nie ruszymy – powiedziała pani Elżbieta.

Pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich

W sprawie mieszkańców budynku przy Parkowej 19 władze Podkowy Leśnej wysłały pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. W korespondencji padł termin oddania do użytku budynku komunalnego, do którego lokatorzy mieli przenieść się w listopadzie tego roku. Miesiąc temu pisaliśmy już, że nie będzie to możliwe ze względu na oprotestowanie inwestycji i konieczność wykonania dodatkowych ekspertyz. Powodem opóźnień jest również staranie władz o dofinansowanie ze środków rządowych, co się udało. Warunkiem było jednak nie zaczynanie prac przed 30 czerwca. Miasto nie zamierza wysyłać kolejnego pisma do RPO.

– My tylko odpisywaliśmy na stawiane nam pytania w korespondencji, która do nas dociera. To lokatorzy pisali skargi, a rzecznik prosił nas o wyjaśnienie – powiedziała urzędniczka z Referatu Planowania i Rozwoju Miasta. – Robimy wszystko, aby ten budynek powstał jak najszybciej, ale czasem są przeciwności losu – dodała.

Według najnowszych planów budynek komunalny ma być oddany w lipcu przyszłego roku.

Czytaj więcej na ten temat

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.