Podkowa: Ruszyła przebudowa Wróblej i Błońskiej

Podkowa Leśna

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wróblej na odcinku od ulicy Jaskółczej do Sokolej razem z fragmentem ulicy Sokolej oraz ulicy Błońskiej na odcinku Myśliwska-Jelenia. Wykonawcom przekazano place budów 20 października.

Przez najbliższe kilka dni będą prowadzone prace przygotowawcze i rozbiórkowe, a później ruszy budowa. Prace potrwają zgodnie z umową do 20 grudnia. Do tego dnia na ulicach zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, wystąpią ograniczenia w dojazdach do posesji. Z uwagi na konieczność usunięcia kolizji z liniami energetycznymi i teletechnicznymi, mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie prądu i internetu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy. Mamy nadzieję, że nowa ulica zrekompensuje Państwu te kilkadziesiąt dni utrudnień.

Na wszystkich przebudowywanych odcinkach dróg wykonane zostaną nawierzchnie bitumiczne oraz zjazdy i dojścia do furtek z kostki betonowej. Ujednolicone materiały nawierzchni, podjazdów i chodników poprawią estetykę miasta. Wykonane zostanie odwodnienie pasów drogowych za pomocą drenażu „francuskiego” oraz podziemnych skrzynek retencyjno-rozsączających lub studni chłonnych. Na przebudowywanym odcinku ulicy Błońskiej system podziemnych zbiorników będzie miał zdolność zatrzymania i retencjonowania ponad 1500 m³ wód opadowych, a na ulicy Wróblej ponad 1413 m³. Wprowadzone zostaną nowe stałe organizacje ruchu oraz elementy wymuszenia spowolnienia ruchu, w tym wyniesione powierzchnie skrzyżowań ulicy Wróblej z ulicą Szczyglą i Sokolą. Pojawią się szykany i zawężenie pasa jezdni.

Po przeprowadzeniu prac i zakończeniu budowy, na wiosnę przyszłego roku, planujemy posadzić krzewy i zagospodarować pobocze. W miejscu szerokiej szykany zostaną posadzone drzewa, co powinno nie tylko podnieść poziom estetyki, ale także zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Podkowa: Ruszyła przebudowa Wróblej i Błońskiej”

  1. Greg pisze:

    To jest ulica? Wygląda jak przecinka w lesie. Prestiżowa Podkowa, bogacze jeżdżą swoimi Land Roverami po tych wertepach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły