Podkowa Leśna upiększa się na wiosnę

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej ogrodnicy sadzą kwiaty. Na okolicznych skwerach zakwitły już m.in. krokusy.

Jest już wiosna. Podkowa Leśna staje się coraz bardziej zielona. Wraz z początkiem nowej pory roku na podkowiańskich skwerach zakwitły krokusy. Niebawem ogrodnicy posadzą tulipany i narcyzy a następnie fioletowe kule czosnków ozdobnych.

Podkowa Leśna od kilku lat prowadzi akcję związaną z nasadzeniami kwiatów w mieście. – W ciągu ostatnich dwóch lat zasadziliśmy blisko 10 tys. roślin cebulowych: narcyzów, tulipanów, krokusów i czosnków ozdobnych. Mamy nadzieję, że z roku na rok kwiaty będą się rozrastać i tworzyć kwiatowe dywany – poinformował magistrat Podkowy Leśnej.

Pod koniec marca do Podkowy Leśnej dotarło 760 różnokolorowych sadzonek bratków, niezapominajek oraz stokrotek. Kwiaty niebawem upiększą podkowiańskie skwery.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.