Pobiegnij „Milę dla Marka”

Region

Dzisiaj w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się bieg upamiętniający Marka Kotańskiego „Mila dla Marka”.

Ponad trzydzieści lat temu, w październiku 1978 roku, Marek Kotański poprowadził grupę pacjentów oddziału psychiatrycznego szpitala w Garwolinie do zniszczonego dworku w Głoskowie. Postał tam pierwszy dom, w którym pracuje się z osobami uzależnionymi od narkotyków, z którego rozwinęło się stowarzyszenie MONAR, a w konsekwencji cały system pracy z osobami uzależnionymi.

Kotan dostrzegł w osobach uzależnionych ludzi, którym wystarczy podać rękę i pokazać kierunek, a dalej sami zawalczą o swoją wolność, człowieczeństwo. O swoje życie. Jolanta Koczurowska aktualnie prezesująca MONARowi pisała o nim „psycholog rozmiłowany w człowieczeństwie”.

Chcemy biegnąc w Grodzisku przypomnieć, że każdy z nas może zawalczyć o swoje życie, swoją wolność i człowieczeństwo, o tym, że taka walka może, nawet powinna być radosna.

Pobiegnij z nami. Ciesz się swoim życiem, broń swojego szczęścia i wolności.

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii chce włączyć się do upamiętnienia Marka Kotańskiego w Grodzisku Mazowieckim i zwrócić uwagę na to, że wolność łatwo jest utracić używając alkoholu i narkotyków np. dopalaczy.

Biec mogą wszyscy: przedszkolaki, młodzież, oldboye. Trasa wynosi 1609 metrów.

Zgłoszenie do biegu można wysłać na adres : miladlamarka@gazeta.pl lub zgłosić się do Biura Biegu w godzinach 9.00-10.30 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Zondka 3 w Grodzisku Maz. Warunkiem uczestnictwa osoby niepełnoletniej jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

Bieg rozpoczną przedszkolaki o godzinie 11.00 na Starcie w Parku Skarbków. Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 12.30.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z szatni i depozytu w Biurze Biegu.

Na terenie Parku czynny będzie Mobilny Punkt Konsultacyjny, w którym specjaliści będą udzielali porad i rozdawać materiały dotyczące problemów narkotykowych oraz Maluchownia- gdzie pod fachową opieką harcerzy przedszkolaki będą mogły spędzić czas po biegu lub czekając na biegnące rodzeństwo i rodziców.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.