Paka dla psiaka trwa!

Milanówek

Do końca lutego trwa akcja „Paka dla psiaka”, czyli zbiórka karmy, zabawek, koców i innych przedmiotów dla podopiecznych schroniska w Milanówku. Do tej pory zebrano prawie 30 kg suchego i mokrego pożywienia dla czworonogów.

To wspólne przedsięwzięcie milanowskiej straży miejskiej i miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Strażnicy nie tylko zachęcają do włączenia się, ale są gotowi aby odebrać dary z ustalonego miejsca i przekazać je schronisku. – Akcja „Paka dla psiaka” trwa do 28 lutego, dlatego przypominamy, jeśli chcą Państwo wesprzeć darami potrzebujące zwierzęta wystarczy telefon do Straży Miejskiej (22 724 80 45 lub 986), funkcjonariusze w wybranym terminie odbiorą bezpośrednio od Państwa, a następnie przekażą zebrane dary do Schroniska w Milanówku – zaznaczają organizatorzy.

Zbiórka rozpoczęła się niecałe dwa tygodnie temu. Do tej pory zgromadzono 21 kg karmy suchej, 8 kg karmy mokrej, 5 opakowań przysmaków, legowisko dla psa, budkę dla kotów, a także wiele koców, smyczy i zabawek. Poza jedzeniem potrzebne są także metalowe garnki, kagańce (fizjologiczne, gumowe), szelki, środki przeciwpchelne i przeciwkleszczowe. Przydadzą się też ocieplane budy, ubranka pooperacyjne, duże plastikowe pojemniki na karmę. Nie muszą być to rzeczy nowe, ale muszą spełniać swoje zadanie.

Milanowskie schronisko opiekuje się setką psów i 20 kotami. Zwierzęta są szczepione, odrobaczane, sterylizowane. Psiaki przebywają w boksach pojedynczo lub w parach a koty mają swój dwustronny, kolorowy wybieg na dworze z możliwością wejścia do kociego domku. Ich bieżące potrzeby są bardzo duże.

Przyłączycie się do pomocy?

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Paka dla psiaka trwa!”

  1. gościnna pisze:

    Co do ocieplanych bud , niestety schronisko pogardziło duża ocieplaną budą w bardzo dobrym stanie ……

  2. Gość pisze:

    A może lepiej by na jakieś chore dziecko uzbierać..

  3. Wilku frasobliwy pisze:

    No, tera zobaczymy te waszą miłość do kundli! Tyle było biadolenia w internetach o fajerwerkach, już na pół roku przed sylwestrem! A tera jak przyjdzie co do czego to pewnie guzik za pentelka kundle zobaczą albo co najwyzej kości do obgryzienia ze stołu pańskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły