Otwarcie po olimpijsku

Brwinów

Oficjalne przemówienia, pokazy sportowe i symboliczne odpalenie znicza olimpijskiego. Długo oczekiwana hala sportowa w Brwinowie została otwarta.

Boisko wielofunkcyjne przystosowane do rozgrywania spotkań na szczeblu krajowym, trybuna posiadająca 224 krzesełka dla widowni, ścianka wspinaczkowa, sala fitness – to tylko kilka najważniejszych elementów w oddanej do użytku areny sportowej przy ZS nr 1 w Brwinowie. Przy budowie wielofunkcyjnego obiektu zastosowano nowoczesne rozwiązania. Na uwagę zasługuje fakt, że budynek został wykonany w standardzie pasywnym, przez co hala będzie wykorzystywała odnawialne źródła energii. Łączny koszt budowy obiektu to 9 mln zł. 

Podczas uroczystości otwarcia (1 września) hali mieszkańcy mogli podziwiać efekty inwestycji. Nie zabrakło również licznych atrakcji. Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski zaprezentowali pokaz wyczynowej jazdy na rolkach. Cuda z piłką wyczyniał Paweł Skóra, mistrz świata w football freestyle. Piotr Grabowski i Mikołaj Krajewski imponowali skutecznością w rzutach do kosza, a sportowe występy zwieńczyły akrobatki z grupy Adama Jankowskiego.

A teraz do głosu doszli uczniowie. Czekali 22 miesiące na funkcjonalną halę, na której mogą realizować swoje sportowe pasje. Ale obiekt będzie działał również poza godzinami lekcyjnymi. Ma służyć klubom sportowym i mieszkańcom, a trybuny pozwolą gromadzić publiczność, która będzie śledziła ciekawe wydarzenia. Nie tylko sportowe. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.