Od listopada nowe dowody osobiste

Region

Już od 8 listopada będzie można otrzymać dowód osobisty w nowym wzorze. Dokumenty będą posiadać również warstwę biometryczną.

Poza standardowymi procedurami przy wyrabianiu dowodu osobistego, teraz dodatkowo wymagane będzie pobranie odcisków palców. Sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Janusz Cieszyński – informuje, że samorządy otrzymały już specjalne czytniki. Teraz trwają szkolenia i przygotowania, aby wraz z wejściem w życie, wszyscy byli gotowi do zmian.

To nie koniec zmian. Dodatkowo od 7 listopada niemożliwe będzie również składanie wniosków o nowy dowód przez internet. Dowody osobiste osób powyżej 12 roku życia będą posiadać warstwę biometryczną i będą ważne 10 lat. Dokumenty osób poniżej 12 roku życia nie będą wymagały złożenia odcisków palców, ale będą ważne przez 5 lat. Odciski będą przechowywane w Rejestrze Dokumentów Osobistych do czasu wydania dowodu osobistego – w momencie wydania dokumentu, odciski nie będą już przechowywane.

Nie będzie konieczności wymiany dotychczasowych dokumentów na nowe. Będzie można z nich korzystać, dopóki nie minie jego ważność.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Od listopada nowe dowody osobiste”

  1. Daro pisze:

    Kolejny kretynski pomysł Pisiorow?

  2. Dorotka pisze:

    a grupa krwi? powinna byc w dowodzie!

  3. odcisk pisze:

    a odcisków przy składaniu dokumentów nie można skopiować z bazy paszportowej, gdzie są przechowywane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły