Od dzisiaj wracają godziny dla seniorów

Region

Rząd przywraca godziny dla seniorów. Od dzisiaj w wybranych godzinach w sklepach, aptekach i drogeriach zakupy będą mogły zrobić tylko osoby starsze.

Z danych wynika, że udział zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem wskazuje na to, że w grupie największego ryzyka znajdują się osoby powyżej 70. roku życia. Zagrożone są również osoby powyżej 60. roku życia.

Z tego powodu rząd zdecydował się na przywrócenie tzw. „godzin dla seniorów”. W godz. 10.00 – 12.00 zakupy w drogeriach, aptekach i sklepach spożywczych zakupy będą mogły zrobić tylko osoby starsze. Premier Mateusz Morawicki zaapelował również by pomóc osobom starszym, tak by nie musieli oni wychodzić z domów bez większej potrzeby

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Od dzisiaj wracają godziny dla seniorów”

 1. Abadon pisze:

  Kolejny martwy przepis gdyż emeryci i tak robią zakupy kiedy tylko chcą . Przepis ten obniża ilość klientów w sklepach , między 10-12 sklepy są całkowicie puste .

 2. brygida pisze:

  żenada

 3. Ghghh pisze:

  Super i tak będą łazić z nudów od rana do nocy po jedną bułeczkę, 5 plasterków szynki i zapałki. Było już to grane

  • junior pisze:

   Gościu, wyluzuj gumę, bo będzie problem. Godziny dla seniorów to tylko 10-12 a nie cały dzień.

 4. Dr.Huckenbush pisze:

  Skoro mają taką możliwość to nich korzystają. Bo praktyka często jest taka – że w tych godzinach w sklepach itd. jest pusto, natomiast dużo osób starszych w godzinach kiedy ludzie normalnie chodzący do pracy potrzebują zrobić zakupy. Dla mnie bardziej sensownym rozwiązaniem jest wydłużanie godzin pracy (jak np. w Biedronie) i przywrócenie choćby części niedziel pracujących np. co druga niedziela pracująca. Pozwoliłoby to w jakimś stopniu uniknąć większych tłumów w sklepach.

 5. Kaczka pisze:

  Najgorszy rząd w dziejach Polski, interesy robią kosztem zdrowia Polaków. Kupione testy mają wykrywalność 20% czyli w 80% przypadków test pokazuje że jest się zdrowym a tak naprawdę ma się chorobę? Respiratory od handlarza bronią nie ma, znajomi narciarze otwierający firmy tego same dnia i cyk wielomilionowe umowy!

  • Xiao7 pisze:

   Nie ma to jak jedną informację przekręcić by pisać/gadać takie bzdury. Idealny przykład jak powstaje fałszywa informacja. Oficjalna informacja: Na 100 przebadanych osób u około 20 wykrywa się przeciwciała które mogą świadczyć o posiadaniu lub niedawnym zwalczeniu wirusa.Przeciwciała mogą występować do 3-4 miesięcy po zwalczeniu wirusa.
   I teraz tworzymy fałszywą informację: „…testy mają wykrywalność 20% czyli w 80% przypadków test pokazuje że jest się zdrowym…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły