Nowy rozkład KM i SKM jeszcze niegotowy

Region

Pasażerowie z niecierpliwością czekają na ogłoszenie nowego rozkładu jazdy pociągów podmiejskich, który obowiązywać ma od 20 września do 20 listopada. Wprowadzenie zmian w komunikacji spowodowane jest remontem, który PKP PLK będzie przeprowadzać na stacjach w Ursusie i Włochach.

Robotnicy na torowisku maja pojawić się już za półtora tygodnia. Niestety nowy rozkład jest jeszcze niegotowy. Jan Telecki z PKP PLK wyjaśnia, że spółka czeka jeszcze na akceptacje proponowanego rozkładu przez Szybką Kolej Miejską.

– Koleje Mazowieckie zatwierdziły rozkład na początku tygodnia, obecnie czekamy na decyzję SKM. Dziś przewoźnik ma ostatni dzień na przesłanie akceptacji projektu – informuje Telecki.

Zgodnie z przepisami przewoźnicy muszą poinformować pasażerów o zmianach w rozkładzie na siedem dni przed jego wprowadzeniem. Wynika z tego, że nowy rozkład poznamy już w najbliższy poniedziałek. Dodatkowo dwa dni później ma zostać zorganizowana konferencja prasowa.

 – Planujemy przygotować specjalną informację prasową, która zostanie umieszczona wraz z nowym rozkładem w pociągach przewoźników i na stacjach – podkreśla Jan Telecki.

– Ponadto, 15 września zorganizowana będzie konferencja prasowa, na której pojawią się przedstawiciele PKP PLK oraz przewoźników obsługujących linie podmiejskie – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.