Nie masz maseczki? W Ikei zakupów nie zrobisz

Region

Od końca lutego wprowadzono nakaz zasłaniania nosa i ust jedynie przy pomocy maseczek. Sieć sklepów Ikea wydała oświadczenie, że nie będzie obsługiwać klientów bez maseczek.

Przypomnijmy. Pod koniec lutego rząd zmienił zasady dotyczące zasłaniania nosa i ust. Od 27 lutego nie możemy już zasłaniać twarzy przyłbicą lub częścią odzieży m.in. szalikiem. Dopuszczone są jedynie maseczki, zarówno te chirurgiczne, jak i bawełniane.

Zakazy sobie, a praktyka sobie. Zdarza się bowiem, że musimy pilnie zrobić zakupy, a zapomnieliśmy maseczki (np. z samochodu) i mamy jedynie szalik lub apaszkę. Dla wielu sprzedawców, mimo rządowych nakazów to nie problem. Inaczej do takich sytuacji podchodzi sieć sklepów Ikea. Szwedzka firma podjęła decyzję, że klienci bez maseczek nie będą obsługiwani. – Od dnia 27 lutego 2021 r. zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki jest na terenie IKEA obowiązkowe, a Klienci, którzy nie zastosują się do tego obowiązku, nie będą obsługiwani. IKEA działa zawsze zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Wobec powyższego pracownik IKEA odmówi sprzedaży osobie, która nie stosuje się do ww. obowiązku. Działanie takie wynika z obowiązującego prawa, ale także podkreśla szacunek wobec zasad współżycia społecznego oraz odpowiedzialność za Klientów i pracowników IKEA – czytamy w komunikacie sklepu.

Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy podobne zasady powinny wprowadzić inne sklepy? A może nakaz noszenia maseczek powinien zostać zniesiony? Dajcie znać w komentarzach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Nie masz maseczki? W Ikei zakupów nie zrobisz”

 1. Paweł pisze:

  Na szczęście omijam ten sklep od dawna więc mogą sobie nawet wprowadzić zapis, że żeby obsłużyli klienta musi on mieć durszlak na głowie. Sens podobny do mas(on)eczek a przynajmniej śmieszniej by było.

 2. polo pisze:

  Pisowski bełkot.

 3. zniesmaczony pisze:

  Wydarzenie bez precedensu. Siec handlowa postanawia przestrzegać obowiązujące przepisy… Ten artykuł i deklaracja IKEA świadczą tylko o tym, że wielcy tego świata uważają, iż prawo przestrzegać trzeba, albo nie trzeba.

 4. robot pisze:

  Ja o tym pomyśle myślę dobrze. Ale akurat w przypadku Ikea to chyba chybione. Bo jaki sens ma po przejściu dwóch kilometrów alejkami sklepu spotkanie się z odmową na końcu przy kasach ?

  • Anonim pisze:

   Akurat w Ikei ludzie bez maseczek są wypraszania nie przy kasach tylko jak tylko ktoś ich dostrzeże. W przeciwieństwie do wielu sklepów gdzie kasjerki klient bywają bez maseczki. Więc deklaracja nie jest dziwna tylko mówi klientom że te numery które przechodzą w niepoważnych sklepach tu nie przejdą.

 5. ziomek pisze:

  a kto normalny robi zakupy w ikei ? chyba tylko miłośnik 6 kolorowej tęczy ! trzeba mieć sieczkę zamiast mózgu aby pozwalać się poniżać i obrażać . coś czuję że kolorowa komunizująca wpr nie puści tego wpisu

 6. Yssma pisze:

  Tęczowa ikea, mam ją gdzieś

  • Anonim pisze:

   I ona twoje 200 zł oszczędności całego życia też.

   • Yssma pisze:

    Następny mundry się odezwał, typowy wyborca PO, z żałosnymi wypocinami, sram na nie
    Sram na twoje wypociny

    • złamasie pisze:

     Rozwalili ci zwieracze ?

     • Yssma pisze:

      A tobie POsrancu?

     • Yssma pisze:

      Zlamasie cieniasie
      Kultura wypowiedzi typowego POsranca, czyli norma, ale jak się biega z baletorem pk ulicy i krzyczy wulgaryzmy to czego od takiego oczekiwać,

    • Anonim pisze:

     Bardzo dobrze, że srasz, widzę wyborca PISu z 200 zł na końcie ale życie się toczy bo PIS daje pieniążki, które można sobie przejadać na piwerko i papieroski. Tak jestem wyborcą PO jak każdy kto za młodu się uczył i ciężko pracował i teraz nie chce żęby mu PIS rozkradał ciężkozarobione miliony bo wolę kupić sobie drugiego mercedesa nowego do garażu niż oddać moje pieniądze nierobą takim jak ty, co nie mają nic do roboty i przejmują się tym, że jakaś korporacja mówi, że bicie i poniżanie takiej a takiej grupy ludzi jest mało fajne i wypadałoby tak nie robić z czym w iście PISowskim stylu nie możesz się pogodzić.

     • Yssma pisze:

      Typowy wyborca PO, zawsze jest kulturalny i uprzejmy i zawsze innych uważa za nierobow, typowy wyborca PO ubolewa, że mieszka w tym kraju i chciałby aby prawodawstwo Brukseli było nadrzędne nad Polskim. Typowy wyborca PO spuszcza się nad każdym wydaniem Gazety Wyborczej i słucha Kuby powiatowego. Typowy wyborca PO zawsze z uwaga słucha co powie mu TVN i król Europy Donald Tusk, typowy wyborca PO to usposobienie prezencjii taktu, to co dobre i złe powie mu też Tomek Lis, gwiazda dziennikarstwa niezależnego oraz duet m. in. panów Szczerba, Brejza oraz Joński, typowy wyborca PO uważa też, że ludzie kiedyś polowali na dinozaury jak stwierdziła ich guru premier Ewa Kopacz, typowy wyborca PO popiera wszystko co napisze mu jego autorytet moralny pan adam Michnik, nawet jak szef Wybiórczej ogłosi, że ziemia jest płaska a poświadczy to TVN to wyborca PO zaakceptuje ten fakt jako norma i oczywista oczywistość, A teraz dowcip, jakie było najbardziej nieudane powstanie w dziejach Polski? Powstanie PO

     • Aleksander pisze:

      Do anonima
      Zawsze mam uciechę z tego powodu w jaki sposób przedstawia się tzw. wyborca partii Platforma. Otóż jest on wszechstronnie Wykształcony, zdolny, zna parę języków obcych, w garażu stoją luks autka, do tego świetna praca kariera, piękna żona u boku, co roku wyjazdy zagranice. Każdy zpewnie jest prezesem firmy lub dyrektorem. Natomiast ciemny lud pisowski to masa pispolstwa, z brakami na koncie w dodatku bezrobotna,lub żyjąca na kredyt kątem u mamusi, albo stare kawalery ze wsi. Co z takimi ludźmi PIS zrobić? Wysłać ciupasem do Podkarpacia, w kosmos? Donald wróć, Donald musisz, Tylko platforma, tylko Palikot, by żyło się lepiej…… kolegom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły