Milanowskie drogi do modernizacji

Milanówek

Dziurawe, ze starą, połataną nawierzchnią lub, co gorsza, bez nawierzchni. Tak prezentuje się większość ulic Milanówka. To powoli się zmienia. Gmina otrzymała duże dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dofinansowanie z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 9,5 mln zł. Jak podkreśla Piotr Remiszewski, burmistrz Miasta Milanówka – Ogromne dofinansowanie, pozyskane dzięki zaangażowaniu i wielkiej pracy wielu pracowników Urzędu Miasta, możliwa będzie modernizacja ulic: Literackiej, Mickiewicza, Okólnej, Podgórnej, Wojska Polskiego, Żabie Oczko.

Jednak burmistrz wyraża swoje obawy co do decyzji Rady Miasta w tej sprawie. Przywołuje on sytuację z ostatniej sesji Rady Miasta. Wówczas padła propozycja remontu 14 milanowskich ulic: Rodeckiego, Żwirki, Wigury, Piaski, Górnoleśna, Niecała, Falęcka, Dzierżanowskiego, Szczepkowskiego, Kasprowicza, Kraszewskiego, Spacerowej, Parkowej, Leśny Ślad. Większa ilość ulic do remontu umożliwiłaby wynegocjowanie niższej ceny metra bieżącego wykonanej nawierzchni. Rada miejska zasugerowała remont 4 z 14 przedstawionych ulic. To, według burmistrza, zwiększyłoby koszty remontu niemal dwukrotnie.

Remiszewski komentuje – Gdyby radni zgodzili się na mój projekt i zaakceptowali remont wszystkich zaproponowanych przeze mnie ulic, to łącznie z sześcioma wykonanymi w ramach pozyskanej dotacji, moglibyśmy już w przyszłym roku cieszyć się z 20 nowych ulic, co byłoby ogromnym krokiem naprzód.
O dalszych planach w sprawie remontowania ulic (i nie tylko) przez milanowski magistrat będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanowskie drogi do modernizacji”

  1. 543524 pisze:

    Standardowa śpiewka – bo Rada była zła, i tory były złe. Lepiej chyba zmodernizować 4 ulice, a nie porywać się na 10 i stwierdzić że nie ma na to kasy. Jak będzie ze strażnicą dla OSP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły