Milanowski urząd ogłosił przetarg na dwie linie autobusowe

Milanówek

Przetarg dotyczy świadczenia usług regularnego przewozu osób w ramach miejskiej komunikacji Milanówka na dwóch liniach autobusowych „A” i „B”.

To dwie dobrze znane linie autobusowe w Milanówku. Urząd ogłasza przetargi na ich funkcjonowanie co kilka miesięczny. Aktualny dotyczy realizowania przewozu od 1 marca do końca maja. Przypomnijmy, że linia „A” liczy łącznie 35 km (trasa tam i z powrotem) i wykonuje 7 kursów w dni powszednie i 3 w soboty, na trasie od ul. Żukowskiej w Milanówku do Szpitala Zachodniego w Grodzisku Maz. Z kolei linia „B” przejeżdża 14 km w obie strony i wykonuje 6 kursów w dni powszednie, na odcinku od ul. Łącznej do przedszkola „Kasperek”.

Przewoźnik będzie musiał spełnić określone wymagania co do autobusów, które będą kursować po obu liniach. Pojazdy muszą być między innymi: niskopodłogowe, wyposażone w uchylne okna boczne lub klimatyzację, system ogrzewania całej przestrzeni pasażerskiej, a także mieć jedno miejsce przeznaczone na wózek osoby niepełnosprawnej. Minimalna liczba miejsc dla pasażerów – 20.

Warto też przypomnieć, że osoba wyróżniona tytułem Honorowego Obywatela Miasta Milanówka na podstawie okazanej legitymacji może bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami.

Do sprzedaży biletów zobowiązany jest wykonawca, a wpływy z nich będą stanowiły jego przychody.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Milanowski urząd ogłosił przetarg na dwie linie autobusowe”

 1. taka_prawda pisze:

  Zamiast alibi busów, przydałaby się II strefa (włączając Brwinów, Milanówek i Grodzisk).

 2. Motorniczy pisze:

  Dwie linie metra?!?!
  A nie, autobusowe…

 3. Mieszkaniec pisze:

  Tytuł Honorowego Obywatela mają obecnie 3 osoby. Rzeczywiście news roku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły