Mikołajkowe kontrole drogowe

Milanówek

Na kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej w rejonie milanowskiego magistratu czekała niespodzianka. Policjanci wykorzystali mikołajki do przeprowadzenia niecodziennej formy kontroli.

Przebrani za mikołajów, z uśmiechem na ustach i prezentami – tak dziś wyglądały kontrole drogowe w Milanówku. Policjanci, strażnicy miejscy i przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzili wspólne kontrole, podczas których sprawdzana była trzeźwość kierowców, a także przestrzeganie innych przepisów ruchu drogowego.

Każdy z kontrolowanych kierowców dostał mikołajkowe prezenty. I nie były to mandaty… Policjanci wręczali kontrolowanym upominki – odblaskowe elementy, poradniki dotyczące bezpieczeństwa w podróży oraz słodkie mikołaje.

– Podczas sprawdzania trzeźwości kierowcy i pasażerowie dowiadywali się jak bezpiecznie podróżować samochodem o tej porze roku, a dla przypomnienia na później otrzymywali poradniki z kampanii „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo” oraz „Nie prowadzę po alkoholu” – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Taka niecodzienna forma kontroli bardzo podobała się uczestnikom, którzy zobowiązywali się do ostrożnego korzystania z dróg i przekazywania rad innym osobom – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.