Masa Krytyczna i „Mocna nocna jazda” w Brwinowie

Brwinów

Już w najbliższy weekend miłośnicy jazdy na rowerze będą mieć okazję dać upust swojej pasji w Brwinowie. W sobotę odbędzie się Brwinowska Masa Krytyczna, a w niedzielę „Mocna nocna jazda” czyli impreza poświęcona bezpieczeństwu.

Brwinowska Masa Krytyczna to już tradycja. Co roku organizuje ją Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Przyciąga rowerzystów w każdym wieku. Wieczorny przejazd ulicami miasta jest również widowiskowy dla tych, którzy sami w Masie nie uczestniczą. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę, 21 września. Początek o godz. 19.00. Zbiórka na rynku w Brwinowie. Uczestnicy powinni pamiętać o elementach odblaskowych, kaskach i oświetleniu.

Dzień później kontynuacja rowerowej przygody. Na terenie przy ulicach Piłsudskiego i Dworskiej odbędzie sę „Mocna, nocna jazda”. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo, a w programie m.in. rowerowe koło fortuny, symulator zderzeń i dachowania, symulatory nietrzeźwości, warsztaty dotyczące ratownictwa, filmy i prezentacje, miasteczko rowerowe i wiele innych. O godz. 19.00 widowiskowy pokaz nocnego ratownictwa, wyciąganie ofiar z płonącego samochodu. Na zakończenie przewidziano ognisko. Początek imprezy w niedzielę, 22 września, o godz. 16.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Masa Krytyczna i „Mocna nocna jazda” w Brwinowie”

 1. mieszkaniec pisze:

  Proponuje mase krytyczną ulicą Sienkiewicza

 2. Ktos pisze:

  Otganizujac mase krytyczna burmistrz promuje siebie

 3. Rutek pisze:

  A którędy pojadą bo Brwinów lekko przyblokoeany.

 4. dsaz pisze:

  Miasto jest całe sparaliżowane przez dwa remonty, ledwo da się przejechać na drugą stronę a jakiś geniusz wydaje zgodę na coś takiego…
  normalni rowerzyści jadą sobie sami po cichu a nie rozwalają życie innym. Masa krytyczna to masa kretyniczna

  • Anonim pisze:

   Otóż to. Przejechałem rowerem tysiące kilometrów bez blokowania innym ruchu. Tyle, że ja jeżdżę dla sportu, zdrowia i przyjemności.

 5. Hela pisze:

  Oczywiście kolejne blokowanie ulic i demonstrowanie niechęci do większości ludzi, którzy jeżdżą samochodami. Takie imprezy nie mają na celu promowania rowerów, sportu i zdrowego trybu życia. Kto chce, pojedzie po cichu samemu lub w małej grupie do pracy, na zakupy lub wycieczkę za miasto. Nie dajmy się zwieść ideologi, która ma na celu utrudnianie życia innym. Chcesz jeździć, jeździj tak jak robi to coraz większa grupa kierowców.

 6. ona pisze:

  tylko żebym żadnego rowerzysty nie zobaczyła jadacego po ulicy ! Policję wezwę !
  ROWERY NA CHODNIKI, ALBO DO ROWÓW !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły