Książki dla brwinowskich przedszkolaków

Brwinów

Dziesiątki nowości wydawniczych trafi do publicznych przedszkoli w gminie Brwinów. Ten wartościowy zakup stanie się możliwy dzięki dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki zostanie przeznaczone na zakup, w najbliższym czasie nowych książek dla dwóch gminnych placówek przedszkolnych – Przedszkola nr 3 w Brwinowie oraz Przedszkola w Żółwinie. Wnioski o kolejne dotacje na ten cel z przeznaczeniem dla pozostałych przedszkoli oraz szkół zostaną złożone przez gminę niebawem.

Mnóstwo nowych pozycji wydawniczych, zarówno tych w formie tradycyjnej – drukowanej – jak i w wersji elektronicznej w formacie audio i obrazkowym zasili przedszkolne księgozbiory umożliwiając dzieciom bliższe poznanie bogactwa świata książek.

Powszechnie wiadomo, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym warto budzić w człowieku zainteresowania czytelnicze. Codzienne głośne czytanie dzieciom kształtuje w nich nawyk czytania już na całe życie. A wczesna nauka czytania niesie ze sobą wiele pozytywnych korzyści. Samo czytanie ma zdecydowanie walor edukacyjny, rozwija także wyobraźnię, pobudza kreatywność oraz zbliża ludzi, zwłaszcza gdy odbywa się w grupie – np. przedszkolnej. Już w przedszkolu zaczynamy uczyć dzieci czytać i dzięki odpowiednio dobranym, atrakcyjnym książkom czy audiobookom, możemy sprawić, żeby nasze przedszkolaki polubiły czytanie. Dzięki temu mogą one w przyszłości chętniej sięgać po książki, co będzie miało znaczenie w ich dalszej edukacji szkolnej oraz uczestnictwie w kulturze.

Dotacja w wysokości 6 tys. zł na zakup nowości wydawniczych dla przedszkoli została przyznana gminie Brwinów w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uchwalonego na lata 2021-2025 realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.