Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe przypadki w regionie

Region

Dziewięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie grodziskim i 14 w powiecie pruszkowskim. Oto najnowsze dane sanepidu z naszego regionu.

Liczba zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie grodziskim wzrosła od wczoraj o jeden i wynosi dziewięć. Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia infekcji. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 1080 osób, a w domowej kwarantannie przebywają 244 osoby.

Na terenie powiatu pruszkowskiego mamy już 14 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. To o dwa więcej niż wczoraj. Nie ma osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie infekcji. Nadzorem epidemiologicznym objęto 983 osoby, a 244 osoby przebywają w domowej kwarantannie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe przypadki w regionie”

 1. Abadon pisze:

  Czy widzieliście co działo się wczoraj na ścieżkach rowerowych w okolicach Pruszkowa ,Parzniewa ??? Setki ludzi z dziećmi na spacerze bez zachowania zasad dystansu . Teraz tylko czekać na lawinowy wzrost zakażeń koroną . Brawo Polacy , popełniamy błąd Włochów .

 2. Zed pisze:

  @zed z ostatniej chwili w Polsce tyle samo zachorowań co w Japonia. Tylko zanim w Japonii zachorowania się podwoja u nas liczba wzrośnie między cztero a osmiokrotnie (zweryfikujcie sobie sami jak Japonia dobiega do 3 000 czy u nas jest 12 000 czy 24 000) mi wszystko jedno byle zeda.
  Pytanie do @Zed jaki gówniany argument znajdziesz na to? Czyżby szykowało się „bo jak Stany napadną Japonię i ja zaraza to będzie gorzej a my jesteśmy sojusznikiem stanów więc przetrwamy dzięki rozsądnym działania Kaczogrodu”. Choć jak znam życie wyciągniesz, że swojej chorej głowy bezmyślny argument który jest jeszcze głupszy typu że trzeba porównywać kraje zawsze w momencie gdy osiągnęły dana liczbę zachorowań.

 3. kik pisze:

  Wystarczy sprawdzić szybkość zarażeń w innych krajach (w tych cywilizowanych) i ilość zrobionych testów. Ilu zarażonych jest w naszym powiecie? 100, 200 może 500 lub więcej,.. podziękujcie rządzącym za testy i za przygotowanie Polski na epidemię Koronawirusa. Nie tylko my rozliczymy ich za zaniedbania, za narażenie nas na utratę zdrowia i życia, rozliczy ich też ten najważniejszy.

  • Zed pisze:

   „Powtarzacie te mantrę o braku testów tak bezmyslnie że trudno uwierzyć ze rozmawia się z dorosłą osoba.
   We Francji ponad miesiąc od 1 przypadku wykonano 35 tys testów w Polsce niecały miesiąc od 1 przypadku wykonano prawie 39 tys testów.’

 4. zez pisze:

  A dlaczego starsi często schorowani i obciążeni ludzie mają nikłe szanse na ratunek w obecnej sytuacji a nasz PREZES DYKTATOR ma specjalną opiekę w szpitalu na ul Szaserów dla VIPów. To co ON jest z innej gliny lepiony a tylko nawołuje do wyborów swojego notariusza długopisa Adriana. DOBRY WYBORCA TO ……….. WYBORCA I jak nasz PiS owski rząd powiada że MARTWY EMERYT TO DOBRY EMERYT byle by zagłosował na Adrianka

 5. J23 pisze:

  Prezesie szary mały „wielki” pośle serdecznie zapraszam do odwiedzin pacjentów w szpitalach i tak jak większość personelu nie dostaniesz maseczki i ubrania ochronnego gdyż używamy tego tylko w wyjątkowych sytuacjach i jaest nakaz oszczędzania. Może ty mały „wielki” poseł ( łykniesz tego wirusa ) dla dobra kraju i ……… gdyż jesteś w kategorii obciążonych „znikniesz” z tego ś……a DLA DOBRA KRAJU
  ZAPRASZAMY

 6. Gość pisze:

  Czy możecie podawać nazwy miast A nie tylko info o powiatach?

  • och pisze:

   bedziesz czul sie bezpieczniej, jak dowiesz sie, ze sa w kazdej miejscowosci? Czy tez potrzebujesz dokladnych danych? Imie, nazwisko, adres by naznaczyc, stygmatyzowac ludzi?

   • Gość pisze:

    Tak. Będę czuł się bezpieczniej.
    Kto tu mówi o stygmatyzowniu???
    Co to w ogóle za sformułowanie?
    Wrażliwiec? Ktoś z twoich znajomych czy rodziny jest zakazony? Nie interesują mnie dokładne dane wrażliwe. Tylko miasta. Nasz region nie jest specjalnie wielki. Warto podawać takie informacje żeby ostrzec ludzi.

 7. Patrycja pisze:

  Oficjalnie dane? Nie, dziękuję. Chorych jest na pewno więcej tylko testów jest za mało.

 8. Roberto pisze:

  Czy ktoś ma jakieś informacje (nawet nieoficjalne) nt. przypadków w wirusa w Wólce Kosowskiej, okolicach, Nadarzynie itd.
  Bardzo mnie ciekawi

 9. Polka pisze:

  Jak te dane mają się do danych MZ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły