Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe przypadki w regionie

Region

Dziewięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie grodziskim i 14 w powiecie pruszkowskim. Oto najnowsze dane sanepidu z naszego regionu.

Liczba zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie grodziskim wzrosła od wczoraj o jeden i wynosi dziewięć. Dwie osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia infekcji. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 1080 osób, a w domowej kwarantannie przebywają 244 osoby.

Na terenie powiatu pruszkowskiego mamy już 14 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. To o dwa więcej niż wczoraj. Nie ma osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie infekcji. Nadzorem epidemiologicznym objęto 983 osoby, a 244 osoby przebywają w domowej kwarantannie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Koronawirus nie daje za wygraną. Nowe przypadki w regionie”

 1. Abadon pisze:

  Czy widzieliście co działo się wczoraj na ścieżkach rowerowych w okolicach Pruszkowa ,Parzniewa ??? Setki ludzi z dziećmi na spacerze bez zachowania zasad dystansu . Teraz tylko czekać na lawinowy wzrost zakażeń koroną . Brawo Polacy , popełniamy błąd Włochów .

 2. Zed pisze:

  @zed z ostatniej chwili w Polsce tyle samo zachorowań co w Japonia. Tylko zanim w Japonii zachorowania się podwoja u nas liczba wzrośnie między cztero a osmiokrotnie (zweryfikujcie sobie sami jak Japonia dobiega do 3 000 czy u nas jest 12 000 czy 24 000) mi wszystko jedno byle zeda.
  Pytanie do @Zed jaki gówniany argument znajdziesz na to? Czyżby szykowało się „bo jak Stany napadną Japonię i ja zaraza to będzie gorzej a my jesteśmy sojusznikiem stanów więc przetrwamy dzięki rozsądnym działania Kaczogrodu”. Choć jak znam życie wyciągniesz, że swojej chorej głowy bezmyślny argument który jest jeszcze głupszy typu że trzeba porównywać kraje zawsze w momencie gdy osiągnęły dana liczbę zachorowań.

  • Jacek Orzechowski pisze:

   I po co pieprzysz te głupoty? Nawet w takiej chwili nie potrafisz zapanować nad tą antypisowską chorobą? Najmocniejsze i najbogatsze państwa nie są w stanie sprostać epidemii pod kątem finansowym i służby zdrowia, ale dla ciebie jak widać nawet taka sytuacja jest dobrą okazją aby popieprzyć o polityce i dowalić Kaczyńskiemu. Brakuje jeszcze żebyście twierdzili, że to jego wina iż koronawirus pojawił się na świecie. Naprawdę spora porcja lodu do głowy by się wam przydała. Poza tym widać po tych kilku dniach od twojej wypowiedzi, że bredzisz i wróżysz z fusów w imię nienawiści i politycznego zacietrzewienia. Oczywiście, że nie jest idealnie, ale na tle pozostałych państw Polska radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Dlaczego? Dlatego bo właśnie ta znienawidzona przez ciebie władza podjęła niewygodne, ale jak widać potrzebne decyzję wcześniej niż teoretycznie mądrzejsze i w praktyce bogatsze i lepiej rozwinięte kraje.

   • X pisze:

    Jacek, ZED pisał że polska radzi sobie najlepiej wyciągając coraz to głupsze nieistotne statystyki które miały pokazywać wyższość działań PiS nad innymi krajami.

    Minęły miesiące i kraje wychodzą z pandemii. Oczywiscie inne kraje nie polska, my mamy dalej pandemię i afery. 15 zachorowań dziennie w Szwajcarii, 30 zachorowań dziennie w Japonii. 300 zachorowań dziennie w Polsce.

    Stan liczby aktywnych chorych:
    Japonia: 1967
    Szwajcaria: 646
    Polska: 11 030.

    Jak to ZED mówił radzimy sobie najlepiej z tych krajów i robimy co trzeba. Jak to jakiś Jacek Orzechowski napisal – moje obawy to antypisowska choroba. Rzeczywistość pokazuje jednak że i Czechy i większość innych europejskich krajów poradziła sobie z epidemią i liczba zarażonych spada w nich – a polska dalej rośnie w liczbie zakazonych. Najwyraźniej rzeczywistość okazała się zarażona antypisowska chorobą. A może po prostu naiwny Jacek nie dorósł do rzeczywistości.
    Ze smutkiem potwierdzam że niestety nie ZED, NIE Jacek a jednak to ja miałem rację że działania nie są skuteczne. Co zresztą już wtedy było widać z danych, ludzie mało inteligentni tacy jak Jacek nie rozumieli poważnej statystyki i nazywali to wróżeniem z fusów ale rzeczywistości nie oszukasz.

 3. kik pisze:

  Wystarczy sprawdzić szybkość zarażeń w innych krajach (w tych cywilizowanych) i ilość zrobionych testów. Ilu zarażonych jest w naszym powiecie? 100, 200 może 500 lub więcej,.. podziękujcie rządzącym za testy i za przygotowanie Polski na epidemię Koronawirusa. Nie tylko my rozliczymy ich za zaniedbania, za narażenie nas na utratę zdrowia i życia, rozliczy ich też ten najważniejszy.

  • Zed pisze:

   „Powtarzacie te mantrę o braku testów tak bezmyslnie że trudno uwierzyć ze rozmawia się z dorosłą osoba.
   We Francji ponad miesiąc od 1 przypadku wykonano 35 tys testów w Polsce niecały miesiąc od 1 przypadku wykonano prawie 39 tys testów.’

 4. zez pisze:

  A dlaczego starsi często schorowani i obciążeni ludzie mają nikłe szanse na ratunek w obecnej sytuacji a nasz PREZES DYKTATOR ma specjalną opiekę w szpitalu na ul Szaserów dla VIPów. To co ON jest z innej gliny lepiony a tylko nawołuje do wyborów swojego notariusza długopisa Adriana. DOBRY WYBORCA TO ……….. WYBORCA I jak nasz PiS owski rząd powiada że MARTWY EMERYT TO DOBRY EMERYT byle by zagłosował na Adrianka

 5. J23 pisze:

  Prezesie szary mały „wielki” pośle serdecznie zapraszam do odwiedzin pacjentów w szpitalach i tak jak większość personelu nie dostaniesz maseczki i ubrania ochronnego gdyż używamy tego tylko w wyjątkowych sytuacjach i jaest nakaz oszczędzania. Może ty mały „wielki” poseł ( łykniesz tego wirusa ) dla dobra kraju i ……… gdyż jesteś w kategorii obciążonych „znikniesz” z tego ś……a DLA DOBRA KRAJU
  ZAPRASZAMY

 6. Gość pisze:

  Czy możecie podawać nazwy miast A nie tylko info o powiatach?

  • och pisze:

   bedziesz czul sie bezpieczniej, jak dowiesz sie, ze sa w kazdej miejscowosci? Czy tez potrzebujesz dokladnych danych? Imie, nazwisko, adres by naznaczyc, stygmatyzowac ludzi?

   • Gość pisze:

    Tak. Będę czuł się bezpieczniej.
    Kto tu mówi o stygmatyzowniu???
    Co to w ogóle za sformułowanie?
    Wrażliwiec? Ktoś z twoich znajomych czy rodziny jest zakazony? Nie interesują mnie dokładne dane wrażliwe. Tylko miasta. Nasz region nie jest specjalnie wielki. Warto podawać takie informacje żeby ostrzec ludzi.

 7. Patrycja pisze:

  Oficjalnie dane? Nie, dziękuję. Chorych jest na pewno więcej tylko testów jest za mało.

 8. Roberto pisze:

  Czy ktoś ma jakieś informacje (nawet nieoficjalne) nt. przypadków w wirusa w Wólce Kosowskiej, okolicach, Nadarzynie itd.
  Bardzo mnie ciekawi

 9. Polka pisze:

  Jak te dane mają się do danych MZ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły